NBA MOD, OBOREN REKORD, STOTKA I VELIKA POBEDA PARTIZANA! Ipak, crno-beli moraju "kroz" dramu - žilava Cedevita nije mogla do čuda

ABA LIGA

U okviru 21. kola ABA lige, košarkaši Partizana ostvarili su veoma važnu pobedu nad ekipom Cedevita Olimpije - 110:102.

Ovaj meč je izuzetno bio važan i za jedne i za druge, jer se oba tima bore za što bolju poziciju pred početak plej-ofa. Pred ovu utakmicu, pomenuti klubovi bili su na skoru 14-6.

Želeli su crno-beli pobedu, i u tom duhu su otvorili večerašnji meč. Gledali smo zaista spektakularno prvo poluvreme, u kom je tim Željka Obradovića dominirao u svakom mogućem smislu.

Sjajno su igrali košarkaši Partizana, bili su disciplinovani na obe strane terena pa je publika u beogradskoj "Štark areni" mogla samo da uživa.

Vredi napomenuti da su crno-beli na večerašnjem meču oborili jedan nestvaran rekord. Naime, nijedan tim u istoriji regionalnog takmičenja nije u prvoj četvrtini ubacio 42 poena. A, samo jednom je uopšte bilo koji tim ubacio više od 42 poena u bilo kojoj četvrtini (Cibona 43).

1 / 11 Foto: Pedja Milosavljevic/STARSPORT/

A onda, na početku drugog poluvremena crno-beli su smanjili gas, počeli da greše i dozvolili rivalu da se vrati u meč.

Želeli su gosti da unesu neizvesnost u ovu utakmicu, u jednom momentu su smanjili na dva poena zaostatka, ali do potpunog preokreta nisu uspeli... Nestvarno je da je Partizan ponovo sebi dopustio da posle velike prednosti dozvoli protivniku da se vrati u meč, i sam sebi priredi dramu.

Bilo kako bilo, crno-beli ostvarili su večeras pred svojim navijačima veliku pobedu, nakon koje se nalaze na trećem mestu na tabeli sa skorom od 15 pobeda i 6 poraza.

Tok utakmice:

Četvrta četvrtina:

Završena je utakmica!

40. minut - Sjajna akcija crno-belih iz bočnog auta nakon koje Kaboklo stiže do novih poena 104:99 Stjuart postiže trojku 104:102 Kaboklo precizan sa linije za slobodna bacanja za +4

39. minut - Greši Anđušić u napadu, potom Blažić poentira u kontri 102:97 Ponovo je Blažić precizan sa poludistance 102:99

38. minut - Bruno Kaboklo postiže veoma važnu trojku za Partizan 101:92

Partizan, Jaka Blažič

37. minut - Blažić sjajno probija na drugi obruč i lagano polaže 98:92

36. minut - Panter poentira sa poludistance 96:88 Omić sjajno prolazi i pogađa, a tom prilikom faulirao ga je Zek Ledej 90:60 Potom je Omić promašio dodatno slobodno bacanje

35. minut - Sada i Dragić pogađa trojku 92:88

34. minut - Radičević postiže trojku, crno-beli imaju +5 Panter cepa mrežicu sa poludistance i naterao trenera Cedevite da zatraži tajm-aut

Partizan, Cedevita Olimpija

33. minut - Blažić na drugoj strani odgovara trojkom, ponovo je +10 za crno-bele

32. minut - Anđušić pogađa trojku iz veoma teške pozicije, on na svom kontu ima 18 poena

Treća četvrtina:

Završena je treća četvrtina!

30. minut - Crno-beli pred poslednju deonicu imaju +10

29. minut - Ponitka pogađa pod faulom imaće priliku za 2+1

27. minut - Loši momenti za crno-bele, igrači Partizana su smanjili gas, napadi su sve gori što je potpuno iznacilo iz takta trenera Željka Obradovića

26. minut - Ledej postiže nove poene posle tajm-auta 81:72

25. minut - Šaškov sada postiže trojku što je nateralo Željka Obradovića da zatraži tajm-aut 79:72

24. minut - Ledej pogađa u karakterističnom stilu za +12

24. minut - Kobs poentira uz faul, potom je pogodio dodatno slobodno bacanje 77:67

Crno-beli su na večerašnjem meču oborili nestvaran rekord!

22. minut - Avramović cepa mrežicu šutem van linije 6,75

21. minut - Ledej poentira na startu drugog poluvremena, na drugoj strani Dragić stiže do svog 17. poena

Druga četvrtina:

Završena je druga četvrtina!

20. minut - Ponitka pogađa dva slobodna bacanja 68:53 Sada i Ledej pogađa dva slobodna bacanja 70:57

19. minut - Kaboklo poentira posle sjajnog napada domaćeg tima 64:51

18. minut - Kobs precizan sa linije za slobodna bacanja 62:51

17. minut - Dragić sjajno prolazi i pogađa pod faulom, imaće priliku za 2+1

16. minut - NBA momenti u Štark Areni! Kaboklo je fantastično zakucao posle asistencije Pantera za potpuno oduševljenje navijača

Partizan, Kevin Panter

15. minut - Dragić je ostao sam na trojci i pogodio 53:37

14. minut - Šaškov pogađa dva slobodna bacanja 48:32 Na drugoj strani Trifunović postiže trojku iz ćoška 51:32

13. minut - Kaboklo poentira posle ofanzivnog skoka, crno-beli imaju +18

12. minut - Glas sjajno probija i stiže do svojih prvih poena na večerašnjem meču 44:28

11. minut - Crno-beli kradu loptu, potom Smailagić zakucava posle asistencije trifunovića za +20

Prva četvrtina:

Završena je prva četvrtina!

10. minut - Šaškov pogađa trojku na jednoj a Anđušić na drugoj strani 37:22 Avramović pogađa trojku 40:42

9. minut - Sjajna odbrana crno-belih u ovim momentima, gosti se muče u napadu dok na drugoj strani rešeta raspoloženi Avramović 32:19

Partizan

8. minut - Avramović precizan sa linije za slobodna bacanja 28:17

7. minut - Novu trojku za crno-bele postiže Aleksa Avramović 24:17

6. minut - Gosti prave seriju 6:0, zatim Avramović na drugoj strani postiže prve poene 21:17

- Tu je i trener FK Partizan, Igor Duljaj!

Partizan, Igor Duljaj

5. minut - Posle trojke Pantera, crno-beli prvi put imaju dvocifrenu prednost 19:9

4. minut - Kaminski pogađa pod faulom, potom je uspešno realizovao dodatno slobodno bacanje 13:9

3. minut - Panter pogotkom sa poludistance odgovora na trojku rivala 8:9 Ponovo pogađa Panter, on na svom kontu ima već šest poena

2. minut - Doužer precizan sa linije za slobodna bacanja 4:3 Sada i Stjuart postiže trojku 4:6

1. minut - Kaminski zakucava posle sjajne akcije crno-belih 2:0 Jaka Blažić na drugoj strani pogađa trojku 2:3

Uoči meča:

Košarkaši Partizana igraju u nedelju od 18.45 u Beogradskoj areni protiv Cedevita Olimpije, utakmicu 21. kola ABA lige.

Meč je izuzetno važan jer se oba tima bore za što bolju poziciju pred početak plej-ofa. Trenutno su i jedni i drugi na skoru 14-6.

Trener košarkaša Partizana Željko Obradović rekao je da njegova ekipa u predstojećem duelu protiv Cedevita Olimpije u ABA ligi želi da uđe u seriju dobrih rezultata.

"Protivnik sa nekim stvarima koje su veoma bitne, sa novim trenerom i sa novim igračima. Na nama je da probamo da nastavimo na način na koji smo igrali poslednju utakmicu, sa velikom borbenošću i sa željom da uđemo u seriju dobrih rezultata. Džejms Naneli, Ognjen Jaramaz i Tristan Vukčević nisu trenirali, tako da su njih trojica bili van tima na treningu, svi ostali su u redu", rekao je Obradović za klupski sajt.

Centar Partizana Balša Koprivica rekao je da je ekipa spremna za utakmicu.

"Tradicionalno neugodna ekipa, uvek igraju veoma dobro protiv nas. Poznajemo njihove igrače veoma dobro, tako da ćemo biti spremni za sutrašnji meč", rekao je Koprivica.

U prvom delu sezone, tim iz Ljubljane pobedio je Partizan 95:91.