ZVEZDA SE VOLŠEBNO IZVUKLA I SPREČILA NOVU BRUKU: Crveno-beli nakon SPEKTAKULARNOG preokreta savladali Studentski centar!

aba liga

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Studentski centar rezultatom 83:81 u prvom meču četvrtfinala plej-ofa ABA lige i poveli sa 1:0 u seriji.

Zvezda se bukvalno provukla u ovom meču pošto je gubila punih 38. minuta ove utakmice.

Zvezda je katastrofalno ušla u meč i prvih pet minuta nije postigla koš iz igre.

Studentski centar je vodio tokom celog meča i uglavnom imao dvocifrenu prednost u jednom momentu čak i 18 poena razlike.

Ipak Zvezda je sjajnom odbranom i šutem za tri u finišu uspela da okrene rezultat i nakon velike drame spreči senzaciju.

Ključna slobodna bacanja za domaćina pogodio je Dejan Davidovac u završnici meča. On je upisao 13 poena, toliko i Nemanja Nedović, jedan više imao je Luka Mitrović, dok je Miloš Teodosić bio najefikasniji sa 17 poena.

Kod SC Derbija bolji od ostalih Tomislav Ivišić sa 14 poena.

Druga utakmica u Podgorici na programu idućeg ponedeljka, a serija se igra na dva dobijena susreta.

Bolji iz ovog duela u polufinalu će igrati sa boljim iz meča Mega - Cedevita Olimpija.

1 / 27 Foto: Petar Aleksić

Četvrta četvrtina:

- Podgoričani promašuju poslednji napad, Zvezda je ipak povela u seriji sa 1:0!

40. minut - Davidovac pogađa sa penala 82:78. Drežnjak pogađa za tri 82:81. Davidovac ponovo na penalima, polovičan 83:81.

39. minut - Hanga trojkom donosi vođstvo Zvezdi prvo nakon samog početka utakmice 80:77. Kapusta polovičan sa penala 80:78

38. minut - Nedović postiže trojku za izjednačenje, ali Ivišić vraća 74:77. Potom Nedović pogađa uz faul 77:77.

37. minut - Nedović nova trojka 71:74.

36. minut - Davidovac pogađa za tri 68:74. Drama u Areni.

35. minut - Bogavac postiže poene nakon prodora. Potom trojka Teodosiča 65:74

35. minut - Ne dozvoljavaju gosti Zvezdi da skroz uhvati priljučak. Ponovo vezuju četiri poena 61:72.

34. minut - Bogavac postiže jako važne poene iz teške situacije. Potom Jago sa penala sigiguran 61:68.

33. minut - Lepa akcija Zvezde i trojka Lazića 57:66. Mitrović sjajna finta 59:66.

32. minut - Teodosić sjajno asistira za Mitroviča 54:64

31. minut - Jago trojkom otvara poslednju deonicu 52:64.

KK Crvena zvezda, Crvena Zvezda Studentski centar

Treća četvrtina:

30. minut - Drobnjak pogađa za +16 za goste 48:64. Nedović krade loptu, fauliran je. Pogađa jedno bacanje 49:64 na kraju treće četvrtine.

29. minut - Novi problem za Zvezdu, gosti vezuju četiri poena 48:62.

28. minut - Bolomboj vezuje dva ofanzivna skoka i četiri poena 48:58.

27. minut - Zvezda pokušava da uhvati priključak, ali ne ide šut crveno-bele 44:58.

25. minut - Zvezda vezuje četiri poena 42:56.

24. minut - Hadžibegović nova trojka za Podgoričane, neverovatnih 38:56.

23. minut - Pavličević vezuje dve trojke 37:51. Potom nova greška i poeni Ivišića 37:53. Sferopulos reaguje novi tajm-aut.

21. minut - Utakmica je nastavljena. Pogađa Ivišić, potom Hanga laki poeni. Onda dve trojke Kapusta sa jedne, a Teodosić sa druge 35:45

1 / 14 Foto: Petar Aleksić

Druga četvrtina:

20. minut - Ivišić pogađa sa distance, potom Dokins krade loptu za +10 na poluvremenu 30:40 za Studentski centar!

19. minut - Bolomboj zakucava na asistenciju Nedovića 29:35.

18,minut - Namerna lična greška Bolomboja, Kapusta siguran sa penala 27:35.

16. minut - Hanga pogađa, potom i Davidovac iz kontre, ubrzala je ritam Zvezda 24:31. Trener gostiju Jakara traži tajm -aut. Nije pomoglo, nakon neuspešnog napada, Nedović trojkom smanjuje na -4 27:31.

15. minut - Davidovac pogađa za tri. Bogavac fauliran pri šutu za tri poena. Precizan .

14. minut - Hadžibegović pogađa nakon kontre, Studenstki centar ima dvocifrenu prednost 17:28. Sferopulos traži novi tajm-aut.

13. minut - Sjajno se drže gosti iz Pofdgorice pogađa Baćović uz faul 17:26.

12. minut - Tompkins postiže svoje prve poene na meču 17:21.

Crvena Zvezda- SC Derby, Crvena Zvezda, SC Derby

Prva četvrtina:

10. minut - Mini serija gostiju na kraju prve četvrtine. Teodosič sa penala smanjuje rezultat 15:21 na kraju prve deonice.

9. minut- Mirković pogađa sa vrha reketa 10:17. Branko Lazić trojka iz kornera 13:17.

8. minut - Drobnjak siguran sa linije penala 8:15. Potom Teodosić nakon prodora 10:15.

7. minut - Miloš Teodosić postiže prvu na trojku na meču 8:13.

6. minut - Luka Mitrović na asistenciju Teodosića konačno prekida seriju promašaja crveno-belih 3:8.

4. minut - Serija promašaja Zvezde, Pavličević to koristi nova trojka 1:8. Sferopulos reaguje tajm-autom.

3. minut - Ivišić postiže trojku, bolji start gostiju 1:5.

2. minut - Mitrović je linije slobodnih bacanja postigao prvi poen na meču. Ivišić poentira za goste iz Podgorice 1:2.

1. minut - Utakmica je počela

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju Studentski centar u prvom meču četvrtfinala plej-ofa ABA lige.

Zvezda je regularni deo takmičenja završila na prvom mestu sa skorom 22-4.

Studentski centar je zauzeo osmu poziciju sa skorom 11-5.

Zvezda je veliki favorit u ovoj seriji, ali to ne zavarava trenera crveno-belih Janisa Sferopulosa.

"Dobar tim sa kojim smo igrali pre dve nedelje. Želimo da se posle onakvog poraza u Evroligi podignemo, pokažemo reakciju, i vratimo se našim dobrim igrama i rezultatima", rekao je trener Zvezde Janis Sferopulos.

Branko Lazić

I kapiten Zvezde Branko Lazić želi da se iskupi navijačima za debakl u Istanbulu u poslednjem kolu Evrolige.

"Mi ćemo dati sve od sebe da odigramo što bolje, obradujemo naše navijače, ali i da se iskupimo celokupnoj zvezdaškoj javnosti za prethodnu utakmicu koja zaista nije bila na nivou Crvene zvezde. Želimo da u ovoj plej-of seriji pokažemo da je to bio samo jedan loš dan, i da se svima zahvalimo na celoj sezoni i ogromnoj podršci koju smo dobijali. A to možemo na najbolji način tako što bi osvojili ABA ligu i vratili trofej u naše vitrine", rekao je kapiten Branko Lazić.