PARTIZAN NAPRAVIO PRVI KORAK KA FINALU KLS: Crno-beli na krilima Trifunovića i Pantera srušili Megu

KLS

Košarkaši Partizana slavili su nad Megom sa 82:72 (22:22, 18:20, 23:13, 19:17) u prvom meču polufinalne serije Košarkaške lige Srbije.

Najefikasniji kod domaćih bio je Uroš Trifunović koji je na parketu proveo skoro 38 minuta i postigao je 23 poena, a imao je i osam skokova. Dvocifreni su bili još Aleksa Avramović sa 16 i Kevin Panter sa 15 koševa.

Najefikasniji u ekipi Mege bio je Jović sa 15 poena, a Đurišić je ubacio 14.

Partizan, Mega

Ekipa Željka Obradovića držala je prednost (19:11) do kraja prve četvrtine kada je tim Marka Baraća za kratko vreme napravio seriju 11:0 i stigao do izjednačenja (22:22). Druga deonica donela je nešto mirniju igru crno-belih koji nisu uspevali da se odlepe, dok je Mega preko Kovačevića stigla do novog izjednačenja (40:40), a neki sekund pred odlazak na odmor i do prve prednosti na meču (40:42).

Gosti su bolje otvorili treću četvrtinu, ali je Partizan "pokazao zube" i serijom 8:0 vratio prednost. Blistao je Uroš Trifunović u nastavku, pogađao trojke te su crno-beli stekli solidnu zalihu (57:48) pred start poslednje deonice.

Četvrta četvrtina protekla je u znaku Kevina Pantera koji je pogađao odakle je hteo (67:61), Mega se nije predavala (74:69), ali nije ni nalazila rešenje za večeras sjajnog Uroša Trifunovića.

Drugi meč igraće se u ponedeljak u "Hali sportova" od 20.00 časova. Polufinalna serija igra se na dve pobede.

1 / 14 Foto: Starsport©

4. ČETVRTINA

40. minut - Ledej je bio precizan sa linije penala (80:69) - na drugoj strani Jović je pogodio sa penala (80:71) a onda je i Avramović stao na slobodna bacanja i vratio dvocifrenu prednost (83:71).

39. minut - Pontika siguran sa linije penala (78:69).

38. minut - Trojka Mege istopila prednost crno-belih (74:69), ali Partizan novim poenom Trifunovića uspeva opet da se odlepi (76:69).

37. minut - Druga tehnička na meču - Ledej ju je dobio! Penali za Megu i gosti se vraćaju u život (72:64).

36. minut - Sjajna akcija Partizana, Trifunović je iznudio faul i ide na liniju za penale (73:61).

35. minut - Neverovatan promašaj Avramovića! Srećom, naredni napad Panter je pretvorio u poene (71:61).

34. minut - Kontra Partizana, lopta je kod Avramovića i crno-beli njegovim poenima stiču novu prednost - 69:61.

33. minut - Panter se razigrao - sada je pogodio i trojku (67:61).

32. minut - Panter je precizan sa linije za slobodna bacanja (65:59) čime je prekinuo seriju Mege...

31. minut - Kovačević opet pogađa trojku (63:59) i tera Obradovića na taj-aut.

Marko Barać

3. ČETVRTINA

30. minut - Poen za Partizan (63:55).

29. minut - Kovačević drži Megu "u igri" (63:57)...

28. minut - Spektakularna trojka Trifunovića (57:48)!

27. minut - Pogađa Trifunović (54:46)!

25. minut - Nema poena - Ledej promašio trojku!

24. minut - Popravio se Partizan - ušao u seriju 8:0 - sada vodi 50:46.

23. minut - Kaboklo pogađa za tri (45:46), a potom crno-beli postižu nove poene i dolaze do prednosti (47:46).

21. minut - Kakvo zakucavanje Jovića (40:44)! Smailagić promašuje za tri, sledi faul nad Jovićem koji završava na liniji za slobodna bacanja i pogađa sve (42:46).

2. ČETVRTINA

20. minut - Kovačević poravnava rezultata nekoliko sekundi pred kraj meča (40:40). Slobodna bacanja za Megu koja stiže do prednosti (40:42) - Panter je pokušao za tri, ali pogotka - nema!

18. minut - Crno-beli sa penala održavaju prednost (40:38)...

17. minut - Faulovi na obe strane, ali Partizan stiže do nove prednosti (36:34), a onda Pontika uvećava rezultat pod faulom (38:34).

16. minut - Period bez poena...

15. minut - "Rafalna paljba" na obe strane (32:33) - Avramović je precizan sa linije penala (34:33). Promašena trojka Pontike, a onda faul Trifunovića nad Markovićem (34:34).

13. minut - Kevin Panter je bacio loptu ka igraču Mege i sudija je svirao - tehničku! A onda je upisao nove poene (28:27), a sa druge strane uzvratio je Kovačević (28:29). Prednost Partizanu vratio je Uroš Trifunović (30:29).

12. minut - Smit pogađa trojku na isteku napada (25:22), ali Mega uzvraća preko Kovačevića (25:24) - Smailagić pogađa samo jedno slobodno bacanje (26:24).

1. ČETVRTINA

10. minut - Seriju promašaja crno-belih iskoristila je Mega koja je stigla do izjednačenja (22:22).

9. minut - U strelce se upisuje i Panter (22:11), a onda je usledila serija Mege (22:15) zbog čega Obradović uzima tajm aut.

7. minut - Treća trojka Trifunovića (17:11), a onda i još jedan sjajan napad koji mladi košarkaš završava poenima (19:11).

6. minut - Sjajna blokada Smailagića, a period meča bez poena prekida Jelavić (14:11).

5. minut - Avramović nije uspeo da pogodi trojku...

4. minut - Alen Smailagić pogađa za tri (12:4) i za veću prednost Partizana, a ovoj razlici su prethodila i slobodna bacanja Pontike. Ponei Đurišića (14:6), a onda i trojka Maloveca (14:9).

2. minut - Avramović siguran (5:2), lopta je brzo stigla do Maloveca koji nije bio precizan.

1. minut - Trifunović pogađa trojku (3:0), a sa druge strane Jelavić na asistenciju Đurušića zakucava (3:2).

18.30 - Meč je počeo!

KK Partizan

Trener Partizana Željko Obradović opisao je KLS kao "delikatnu ligu za njih"

"Imamo dosta povređenih igrača i nekih drugih problema. Ali u kojoj god situaciji da se nalazimo uvek je najvažnije da igrači i mi reagujemo na pravi način i da pokažemo sve ono što imamo unutra, da damo sve od sebe, i da igramo najozbiljnije Kosarkašku ligu Srbije, to je jedina želja koju imamo", naglasio je Obradović.

Trener Mege Marko Barać priželjkuje dobar ishod ovog duela.

"Polufinale domaće lige donosi nam seriju protiv Partizana, tima sa kojim smo igrali nekoliko puta ove sezone i koji vrlo dobro poznajemo. Posle završetka obaveza u ABA ligi, pokušali smo da integrišemo nekoliko novih mladih igrača na koje ozbiljno računamo. Pred nama je izuzetno težak zadatak na gostujućem terenu, ali daćemo sve od sebe da se pokažemo u dobrom svetlu."

Plasman u finale, obezbediće tim koji prvi zabeleži dve pobede.