Prva pobeda kragujevačkog Radničkog

ABA liga

Iskusni Aleksandar Ćapin, novajlija u taboru "đavola", pokazao se kao odlično ponašanje sjajnim asistencijama i sigurnim šutem sa distance.

Košarkaši Radničkog iz Kragujevca konačno su prekinuli frustrirajuću seriju neuspeha na početku sezone i u 4. kolu ABA lige upisali su prvu pobedu, na gostovanju MZT-u iz Skoplja - 83:75 (15:15, 29:17, 24:26, 15:17).

Iskusni Aleksandar Ćapin, novajlija u taboru "đavola", pokazao se kao odlično ponašanje sjajnim asistencijama i sigurnim šutem sa distance. Kragujevčani su iz minuta u minut imali sve veću prednost, pa su na pauzi imali ubedljivih 44:32. Slika na parketu nije se promenila ni nakon povratka iz svlačionice,

Radnički je sigurno kontrolisao meč i sve vreme održavao prednost, ne dozvolivši domaćinu da se vrati u igru. Poslednju šansu za povratak MZT je propustilo u 34. minutu kada je Cekovski promašio trojku pri rezultatu 68:62, a posle toga Radnički se vratio na "+15", dva minuta pre kraja utakmice.