Skopljani pali u Beogradu

Pobeda crno-belih

Meč su obeležili i navijači oba tima koji su tokom meča zajednički pevali "Kosovo je Srbija"
1 / 6

BEOGRAD - Košarkaši Partizana pobedili su večeras u Beogradu ekipu MZT iz Skoplja rezultatom 68:58 (15:12, 14:13, 25:19, 14:14), u 12. kolu Jadranske lige i tako ostao usamljen na drugom mestu tabele. Crno-beli imaju učinak od devet pobeda i tri poraza, dok MZT ima šest pobeda i šest poraza. Partizan je predvodio Dru Gordon sa 15 poena i 16 skokova. Davis Bertans je postigao 10 poena za domaći tim. Najefikasniji u MZT-u bio je Damjan Stojanovski sa 15 poena. Partizan je protiv borbenog MZT-a igrao u talasima, a prelomio je meč tek u poslednjoj četvrtini. MZT je poveo sa 9:2 na početku utakmice. Partizan je posle početne serije grešaka i promašaja uhvatio ritam i završio prvu deonicu i počeo drugu serijom od 22:3 i preokrenuo sa 7:12 na 29:15. MZT je posle toga odgovorio svojom serijom 10:0 i vratio se u igru na kraju prvog poluvremena, 29:25. Crno-beli nisu ispuštali vođstvo do kraja meča, ali je gostujući tim u 28. minutu prišao na samo poen zaostatka, 42:41. Milosavljević je potom pokrenuo mini-seriju od 7:3 kojom je Partizan stekao osetniju prednost, koja je do kraja četvrtine narasla na 10 poena, 45:44. Partizan je u poslednjih 10 minuta imao i ubedljiviju prednost, a gosti su do kraja u brzoj igri sa mnogo grešaka stigli do pobede. MZT je bodrilo i stotinjak navijača koji su doputovali iz Makedonije, a meč u polupraznom Pioniru protekao je u neuobičajenoj atmosferi. Pristalice gostujućeg tima i jedna frakcija Partizanovih navijača su sve vreme pevali bez obzira na dešavanja na terenu, a paljene su dimne bombe i baklje u prvoj četvrtini, tako da se miris dima osećao u hali do kraja meča.Cibona je ranije danas pobedila Cedevitu 73:64. Juče su odigrani mečevi: Krka - Igokea 63:83, Radnički - Split 72:63, Budućnost - Crvena zvezda 72:63, Zadar - Solnok 72:54. Sutra će se sastati: Široki - Olimpija (20.30) Tabela: 1. Igokea 10/2 2. Partizan 9/3 3. Crvena zvezda 7/5 4. Budućnost 7/5 5. Radnički 7/5 6. Cedevita 7/5 7. MZT Skoplje 6/6 8. Olimpija 5/6 9. Krka 5/7 10. Split 5/7 11. Cibona 5/7 12. Široki 4/7 13. Zadar 4/8 14. Solnok 2/10

TOK UTAKMICEI četvrtinaCrno-beli su loše ušli u meč, a gosti su u petom minutu iskoristili greške Partizana i poveli 9:2. Gosti imaju i podršku oko 100 navijača. Partizan je zaigrao angažovanije i u osmom minutu smanjio prednost gostiju na 9:7. Domaći su uspeli da se konsoliduju i da prvih 10 minuta reše u svoju korist rezultatom 15:12. Tokom prve ćetvrtine dogodio se i mali duel dve navijačke grupe "crno-belih". "ZabranjeniĆ su upalili dimnu bombu, a "Alkatraz" je odgovorio narandžastim i zelenim dimom. Ova bakljada je iznervirala trenera domaćih Duška Vujoševića, koji je se nalazi ispod same tribine sa navijačima crno-belih. II četvrtinaPartizan je nastavio u istom ritmu i u 11. minutu stekao prednost od pet poena 17:12. Novom serijom od 5:0 crno-beli u 15. minutu po prvi put stižu do dvocifrene prednosti. Izabranici Duška Vujoševića nastavljaju sa dobrom igrom i uvećavaju prednost iz minuta u minut, 29:15. Gosti do kraja prvih 20 minuta postižu još 10 poena, a na poluvreme se odlazi s vođstvom Partizana 29:25.III četvrtina Početkom trećeg dela meča navijači MZT Skoplja pevali su "Kosovo je srce Srbije". Oni su potom sa pristalicama Partizana pevali "Ko ne skače, taj je Šiptar". Zatim je usledio aplauz navijača oba tima.Crno-beli održavaju prednost od 4-5 poena na početku treće četvrtine. MZT je uspeo da stigne prednost Partizana, a trenutno se igra koš za koš. U 27. minutu Makedonci su prišli na minus jedan poen, 42:41. Međutim, crno-beli su zaigrali angažovanije krajem poslednje četvrtine i ponovo stekli deset poena prednosti, 54:44.IV četvrtinaPartizan serijom 6:0 na početku poslednje četvrtine stiže do najveće prednosti na meču, 60:44. Gosti serijom 8:2 u 38. minutu smanjuju na 62:52. Crno-beli prave novu seriju od 6:0 i stižu do 68:52. Gosti su do kraja meča uspeli samo da smanje na 68:58.