Srpski derbi pripao Zvezdi

Zaslužena pobeda

Zvezda je trijumfom nad Radničkim stigla do osme pobede u Jadranskoj ligi

BEOGRAD - Košarkaši Crvene zvezde Diva pobedili su u Beogradu kragujevački Radnički rezultatom 87:73 (21:27, 21:19, 24:13, 21:14) u derbi meču 13. kola Jadranske lige.Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Igor Rakočević sa 20 poena, dok je Boris Savović dodao 14. U poraženoj ekipi istakao se Aleks Tariko Vajt sa 18, dok je Aleksandar Ćapin dodao 16.Zvezda je ostvarila osmu pobedu u dosadašnjem toku takmičenja uz pet poraza. Radnički ima skor 7/6. Crveno-beli su prekinuli seriju od dva uzastopna poraza u svim takmičenjima. Zvezda je ujedno ostvarila prvi trijumf nad ekipom Radničkog u Beogradu u regionalnom takmičenju.Radnički je u prvih 20 minuta stalno bio u vođstvu, ali je to platio velikim brojem ličnih grešaka dvojice centara Ratka Varde i Mijatovića.Crveno-beli su to iskoristili u trećoj četvrtini, kada su Varda i Mijatović imali po četiri prekršaja, pa su gosti igrali bez klasičnog centra. Kod rezultata 52:52 Zvezda je, najviše zahvaljujući odličnom Igoru Rakočeviću, napravila seriju 10:0 i prelomila utakmicu.U poslednjih petnastak minuta Kragujevčani su u dva navrata uspevali da smanje zaostatak na pet i četiri poena, ali ne i da se potpuno vrate u meč. Zvezda je oba puta odbila napade i na kraju je zasluženo stigla do veoma važne pobede.Domaćini su bili dominantni u skoku i mali su 11 uhvaćenih lopti više, a ostvarili su i odličnih 60 odsto šuta za dva poena, za razliku od košarkaša Radničkog koji su ubacivali tek nešto više od svakog trećeg šuta unutar linije 6,75 metara.U narednom kolu Crvena zvezda 18. decembra dočekuje ekipu Splita, dok će Radnički dva dana kasnije gostovati u Ljubljani.Rezultati današnjih utakmica 13. kola košarkaške Jadranske lige: Split - Zadar 75:78 Crvena zvezda - Radnički 87:73 MZT Skoplje - Krka 92:88 Igokea - Cibona 88:80 Sutra: Solnok - Partizan U ponedeljak: Cedevita - Široki, Olimpija - Budućnost Tabela: 1. Igokea 11/2 2. Partizan 9/3 3. Crvena zvezda 8/5 4. Radnički 7/6 5. MZT Skoplje 7/6 6. Budućnost 7/5 7. Cedevita 7/5 8. Olimpija 6/6 9. Cibona 5/8 10. Krka 5/8 11. Split 5/8 12. Zadar 5/8 13. Široki 4/8 14. Solnok 2/10TOK UTAKMICE

I četvrtinaCrveno-beli su nervozno ušli u meč, a Radnički je posle dva minuta vodio s 5:0. Rakočević je već u prvom minutu zbog prigovora dobio tehničku grešku. Radnički je nastavio sa dobrom igrom i u petom minutu imao prednost od šest poena (12:6). Domaći serijom 4:1 smanjili na 13:10. Kragujevčani su potom zaigrali angažovanije i u osmom minutu poveli su 24:16. Gosti su prvih 10 minuta dobili rezultatom 27:21.II četvrtinaCrvena zvezda je krenula agresivnije u drugoj četvrtini i u 13. minutu smanjila vođstvo gostiju na 30:28. Međutim, Radnički je u većem delu druge četvrtine imao prednost od četiri do šest poena. U 18. minutu bilo je 43:37 za goste. Radnički je prvih 20 minuta rešio u svoju korist 46:42.

III četvrtina

Radnički je početkom treće četvrtine poveo 49:44, ali su domaći trojkom Nelsona smanjili na 49:47. Crvena zvezda je potom zaigrala angažovanije i u 25. minutu serijom 10:3 povela 57:52. Domaći su u velikom naletu, a serijom trojki prvi put na meču stigli do dvocifrene prednosti, 62:52. Radnički je serijom 5:0 smanjio na 62:57. Međutim, Zvezda u poslednju četvrtinu ulazi s prednošću od 66:59.IV četvrtina

Zvezda je povećala prednost na 68:59. A onda je dosta bure izazvala tehnička greška dosuđena Radivojeviću. Posle protesta navijača, klupe i rukovodstva Zvezde sudije su promenile odluku i poništile dosuđeni faul košarkašu Zvezde. Radnički je šest minuta pre kraja smanjio na 70:66. Zvezda je tri minuta pre kraja serijom od 7:0 ponovo stigla do dvocifrene prednosti, 77:66. Crvena zvezda je držala prednost i zasluženo je stigla do pobede.