NOVA POBEDA ZVEZDE: U Pioniru pao i Zadar

Hrvati nemoćni u Beogradu

Crvena zvezda je trijumfom protiv Zadra ostvarila desetu pobedu u regionalnom takmičenju
1 / 4

BEOGRAD - Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u Beogradu ekipu Zadra rezultatom 88:79 (21:22, 23:15, 18:21, 26:21) u meču 15. kola Jadranske lige.Crveno-beli su desetom pobedom u regionalnom takmičenju završili 2012. godinu. Zvezda je pored 10 pobeda zabeležila i pet poraza u ABA ligi. Zadar ima skor od šest pobeda i devet poraza.Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Igor Rakočević sa 22 poena, dok je Raško Katić ubacio 15. Kod gostiju, istakao se Romeo Trevis sa 25 poena.

Crveno-beli su vodili tokom većeg dela utakmice, ali su gosti u nekoliko navrata u poslednjoj deonici pokušali da uhvate rezultatski priključak.

To im nije pošlo za rukom, a na drugoj strani Zvezda je ofanzivnim skokom i pogocima Igora Rakočevića i Damarkus Nelsona sa linije za slobodna bacanja odbranila pobedu.

Zadrani su i u trećoj četvrtini iskoristili lošu igru crveno-belih i praktično se vratili u igru. U tim trenucima tehničku grešku zbog rasprave sa sudijom zaradio je trener domaćina Vlada Vukoičić.

To se nije dopalo navijačima Zvezde koji su počeli da ubacuju sitne predmete na teren, a Amerikanci u dresu Zadra, Romeo Trevis i Stjuart Alen su zbog toga na kratko napustili teren.

Situacija se smirila i utakmica je nastavljena bez incidenata.

TOK UTAKMICE

I četvrtinaUtakmica je počela. Na tribinama se nalazi više od 6.000 gledalaca. Oba tima ušla su u meč veoma raspoložena za igru. Crvena zvezda je u petom minutu povela s 13:10. Međutim, gosti su serijom 6:3 preokrenuli rezultat i poveli s 16:13.U osmom minutu bilo je 20:15 za goste. Zadrani su prvih 10 minuta dobili rezultatom 22:21.II četvrtina

Simonović pogađa trojku za Zvezdu i za vođstvo od 24:22. Usledio je potom period od nekoliko minuta kada su oba tima odigrala nešto jaču odbranu, a viđen je mali broj poena, 30:26 za Zvezdu. Domaći tim je zaigrao angažovanije i u 19. minutu vodio je s 42:35. Oba tima su postigla još dva poena, a Zvezda je prvih 20 minuta rešila u svoju korist 44:37.III četvrtina

Zvezda je nastavila sa odličnom igrom i u trećoj četvrtini, a 22. minutu bilo je 48:40 za Zvezdu. Domaći su novom serijom od 5:0 briljirali na terenu i poveli s 53:40. Zadar je u 25. minutu smanjio na 57:47. Zadrani su nastavili sa boljom igrom i u 28. minutu došli na minus šest, 57:54. Trener Crvene zvezde Vlada Vukoičić je dobio tehničku grešku zbog prigovora, što je izazvalo veliki revolt kod publike u Pioniru. Gosti su iskoristili nervozu u redovima zvezde i u 30. minutu smanjili na 60:58. Zvezda je u poslednju četvrtinu ušla s vođstvom od 62:58.IV četvrtinaZvezda je zaigrala angažovanije u poslednjoj četvrtini i u 32. minutu povela s 69:63. Domaći su u većem delu poslednje četvrtine držali prednost od šest do devet poena. Domaći su tri minuta pre kraja trojkom Rakočevića poveli s 79:67. Međutim, 55 sekundi pre kraja gosti su smanjili na 81:75. Crvena zvezda je potom povećala prednost i zasluženo je stigla do nove pobede u ABA ligi.