ZA SVA VREMENA: Na današnji dan Kića i Moka igrali odbojku

Zlatno doba

Pobedivši "zbornaju" SFR Jugoslavija odbranila je titulu prvaka Evrope

Na današnji dan pre 36 godina legendarni jugoslovenski košarkaši Zoran Moka Slavnić i Dragan Kićanović, odigrali su čuvenu odbojku, pošto je reprezentacija SFR Jugoslavije u finalu evropskog prvenstva u Liježu, osvojila je treću zlatnu medalju u nizu.

U finalnom meču, izabranici legendarnog profesora Aleksandra Nikolića savladali su reprezentaciju Sovjetskog saveza sa 74:61, a zanimljivo je da je pre odlaska na takmičenje bilo mnogo skeptika. Tako je novinar revije zagrebačkih "Sportskih novosti" Krešo Špeletić, tokom priprema pisao o lošoj atmosferi konstatujući da "zloduh" Zoran Slavnić kvari atmosferu u ekipi.Svoju ubeđenost u tu procenu Špeletić je potkrepio rečenicom, da će se ukoliko Jugoslavija osvoji medalju peške vratiti za Zagreb.

Prilikom jednog od poslednjih napada u finalu Slavnić se okrenuo i dobacio mu "Majstore, ne znaš košarku, spremaj cipele!"