DRAMA: Radnički pobedio Cibonu posle dva produžetka

Kragujevčani blizu F4

Radnički je u Kragujevcu posle 50 minuta pobedio Cibonu s 105:101

KRAGUJEVAC - Košarkaši Radničkog pobedili su u Kragujevcu posle dva produžetka ekipu Cibone rezultatom 105:101 (21:28, 25:19, 17:23, 19:12, 13:13, 10:6) u meču 21. kola ABA lige.Najefikasniji u domaćem timu bio je Ćapin sa 32, dok je Marković dodao 15, Emening 14, a Birčević sa 11 poena. U ekipi Cibone najbolji je bio Žižić sa 25, dok je Blesingejm dodao 20.Posle ravnopravne i do kraja neizvesne borbe Kragujevčani su do dragocenog trijumfa došli u dramatičnoj završnici.U prvoj četvrtini igralo se u veoma brzom ritmu, ali je Cibona ovaj deo meča rešila u svoju korist 28:21. Usledio je potom period nešto bolje igre domaćih, ali je Cibona na poluvreme otišla s vođstvom od 47:46. Tokom skoro cele treće deonice igralo se koš za koš, nijedna ekipa nije uspela da stvori ozbiljniju prednost. U finišu treće četvrtine Cibona je zaigrala angažovanije i u poslednju četvrtinu ušla s vođstvom od 70:63.Radnički je bolje počeo poslednju četvrtinu i stigao prednost gostiju. Cibona je u finišu regularnog dela meča vodila 82:80, ali je Ćapin pogodio penale za 82:82. Gosti potom nisu iskoristili poslednji napad i ušlo se u prvi produžetak. Cibona je povela 94:89, ali je Radnički serijom 6:1 izjednačio na 95:95. Kus je 15 sekundi pre kraja promašio dva bacanja, a Mijatović nije pogodio trojku za pobedu. Domaći su se bolje snašli u drugom produžetku i zasluženo su stigli do pobede.Lider ABA lige Igokea je u drugom današnjem meču na svom terenu nadigrala Zadar 90:75.U subotu su igrali: Solnok - Olimpija 89:72, Split - Krka 61:71 i Budućnost - Široki 65:57. U nedelju su odigrani mečevi Cedevita - MZT 78:80 i Crvena zvezda - Partizan 84:76.Prvo mesto na tabeli drži Igokea sa skorom 16/5, a potom slede Crvena zvezda 15/6, Partizan, Radnički, Budućnost 13/8...