Košarkašice Srbije zlatne, košarkaši bronzani

Studentsko prvenstvo Evrope

Košarkašice u finalu savladale Bohum 89:53

Košarkašice Beogradskog univerziteta osvojile su zlato na 12. Evropskom košarkaškom prvenstvu za univerzitete održanom u Splitu, dok su se košarkaši okitili bronzanom medaljom.

Igračice predvođene selektorom Bojanom Janković, prošetale su se turnirom i u finalu deklasirale koleginice iz Bohuma sa 89:53. Tako su prvenstvo završile sa pet pobeda i bez poraza. Čast da podigne pehar pobednika je imala kapiten Nataša Bučevac.

Da uspeh Univerziteta iz Beograda bude veći, potrudila se i muška ekipa koja je osvojila bronzanu medalju. Izabranici trenera Predraga Stojančeva, predvođeni kapitenom Markom Boltićem su u polufinalu izgubili od domaćeg Univerizeta, ali su borbi za treće mesto savladali kolege iz Moskve sa 88:79.