Slušaj vest

Nakon ubedljive pobede Reptorsa nad Filadelfijom rezultatom 127:109, do javnosti je stigla informacija o budućnosti srpskog trenera.

Prema navodima iz Kanade i SAD odluku o sudbini Darka Rajakovića čelni ljudi Toronta su doneli još na leto 2024. godine, a sve do sada ona nije bila poznata.

Naime, Rajaković bi trebalo da vodi Toronto barem do 2027. godine, pošto je ova ekipa odlučila da aktivira opciju produžetka ugovora.

Darko Rajaković Foto: Imagn Images / ddp USA / Profimedia

Srpski trener je preuzeo ovu ekipu pred početak prošle sezone 2023/24, a druga, odnosno trenutna sezona je za njega i Reptorse uspešnija.

Uprkos tome, kanadska ekipa će najverovatnije ostati bez plasmana u plej-of, pošto na sedam utakmica do kraja ligaškog dela ima pet pobeda manje od Čikaga koji zauzima 10. poziciju, poslednju koja vodi u plej-in, odnosno doigravanje za plej-of.

Bonus video:

Denis Šreder o Rajakoviću Izvor: MONDO/Nikola Lalović