RIVERO I MAKABI SE RASTALI: Kubanac nema više prepreka na putu ka Beogradu
Košarkaški klub Makabi iz Tel Aviva objavio je da Jasiel Rivero nije više član kluba.
Izraelski tim se zahvalio kubanskom centru, te na taj način okončao saradnju koja je trajala od 2023. godine.
Time je došlo do totalnog preokreta u priči između dve strane, pošto se nedavno posle razgovora iskusni centar izjasnio da želi da ostane u Makabiju, uprkos ratnom stanju u kome se Izrael s vremena na vreme nalazi.
Ipak, izgleda da slavni klub nije želeo nastavak saradnje.
Rivero iza sebe ima dobru sezonu u kojoj je za 22 minuta po utakmici beležio prosečno 10,2 poena, 4,4 skoka i 1,3 asistencije.
Kubanski centar bi mogao put Beograda, barem prema najavama stranih medija.
Izraelci su nedavno lansirali priču da je Partizan jedan od zainteresovanih klubova, da bi se danas pojavila informacija da je Rivero u poodmaklim pregovorima sa Crvenom zvezdom.
Večiti nisu jedini zainteresovani pošto se pominju Olimpija iz Milana i Baskonija, kao i Valensija za koju je Rivero nastupao od 2021. do 2023. godine.