BEJL SA PENALA SPASAO VELŠANE: Amerikanci ispustili pobedu u finišu, Vels iščupao VELIKI bod! VIDEO

KATAR 2022

Mundijal 2022 -

Fudbaleri Sjedinjenih Američkih Država i Velsa odigrali su večeras u Dohi nerešeno 1:1, u meču prvog kola Grupe B na Svetskom prvenstvu.

Povela je Amerika golom Timotija Vee u 36. minutu, da bi izjednačenje Velsu doneo Geret Bejl golom iz penala u 82. minutu.

Prva ozbiljnija šansa na meču vidjena je u 10. minutu. U razmaku od pola minuta Sjedinjene Američke Države su dva puta mogle da savladaju golmana Velsa Hensija. Prvo je loše reagovao defanzivac Velsa Rodon i umalo glavom nije zatresao svoju mrežu. U nastavku akcije Džoš Sardžent je takodje udarcem glavom pogodio stativu.

Amerika je povela u 36. minutu golom Timotija Vee. Kristijan Pulišić je povukao loptu po sredini, u pravo trenutku proigrao Timotija Veu, koji je istrčao ispred golmana Henesija i rutinski zatresao mrežu.

Svetsko Prvenstvo, SAD, Vels, Katar 2022

U prvom poluvremenu Vels je pokušavao da pripreti posle prekida, ali nije uspeo da stigne do ozbiljnije šanse.

Vels je najbolju šansu za izjednačenje imao u 64. minutu. Prvo je Dejvis, posle gužve u šesnaestercu, šutirao glavom ali je golman Tarner dobro reagovao. U nastavku akcije, posle kornera koji je izveo Bejl, Mur je glavom šutirao tik iznad gola.

Geret Bejl je doneo izjednačenje Velsu u 82. minutu preciznim udarcem sa "bele tačke". Remzi je poslao loptu u srce šeasnaesterca, Bejl je primio loptu, a sa leđa ga je oborio Zimerman i sudija Al Džasim je dosudio penal. Bejl je preuzeo odgovornost i snažnim udarcem pogodio levi ugao gola Tarnera.

Minut pre kraja meča, Džonson je odlično prošao i oštro šutirao, ali je Taner bio na mestu i sigurno reagovao.

Ranije danas, u istoj grupi, Engleska je pobedila Iran sa 6:2.

U drugom kolu, Amerika će igrati protiv Engleske, a Vels će se sastati sa Iranom.

1 / 36 Foto: Dado Đilas

Drugo poluvreme:

90. minut - Meč je produžen čak 9 minuta

89. minut Sjajna prilika za Vels, Džonson je sjajno prošao odbranu SAD-a, izbio pred gol Tarnera, ali je protivnički čuvar mreže rutinski zaustavio njegov udarac.

87. minut - Inicijativa Amerikanaca nakon primljenog gola

82. minut - GOOL, 1:1. Bejl je oboren u šesnaestercu Velsa, neoprezno je startovao Zimerman. Najbolji igrač Velšana preuzima odgovornost i ubojitom udarcem postiže jako važan gol.

77. minut - Velšani su opet pali u igri, Amerikanci deluju konkretnije

71. minut - Amerikanci vrlo opasni u kontrama, naročito se ističe Pulišić.

65. minut - Nakon prekida šansa za Vels, lopta je došla do Dejvisa koji šutira glavom ali Tarner sjajno brani. Potom korner, Mur sjajno skače zamalo preko gola.

62. minut - Opasna kontra Amerikanaca, Roberts u poslednji čas reaguje ispred Pulišića

59. minut - Inicijativa Velšana, par opasnih situacija pred golom Amerikanaca.

53. minut - Igra se u visokom ritmu u nastavku, Velšani su krenuli ofanzivnije a Amerikanci ne odustaju od svoje napadačke igre

50. minut - Rim dobija žuti karton, sprečio je opasnu kontru Velsa.

46. minut - Utakmica je nastavljena

1 / 27 Foto: Dado Đilas

Prvo poluvreme:

45. minut - Prvo poluvreme je produženo za četiri minuta

43. minut - Vels je konačno krenuo malo angažovanije, nemaju više šta da čekaju.

39. minut - Najbolji igrač Velšana Garet Bejl, dobio je žuti karton

35. minut - GOOL 1:0, Amerika vodi, potpuno zasluženo Vea je strelac. Sjajno mu je asistirao Kristijan Pulišić koji je poslao loptu u prazan prostor.

Svetsko Prvenstvo, SAD, Vels, Katar 2022, Timoti Wea

28. minut - Potpuna inicijativa Amerikanaca, Vels bezopasan

22. minut - Nova prilika za Amerikance, Pulišić je prošao po levoj strani, ali je Robinson u poslednji čas reagovao ispred Ampadua

18. minut - Pulišić je tražio najpre faul, a potom i korner posle prodora, ali ništa od toga

12. minut - Amerikanci u kratkom roku dobijaju dva žuta kartona potpuno nepotrebno, najpre Dest potom i Mekeni.

- Neviđen spektakl viđen je uoči utakmice

01:43

Neviđen spektakl pred utakmicu SAD - Vels

9. minut - Umalo autogol, Seržinjo Dest zavrnuo je sa desne strane, defanzivac Velšana u želji da izbije loptu umalo je savladao svog golmana. Potom u nastavku akcije nakon centaršuta Sardžent šutira glavom, Henesi krajnjim naporom brani

4. minut - Amerikanci su ofanzivno ušli u meč, Velšani prinuđeni da se brane.

1. minut - Utakmica je počela

SAD: Tarner, Dest, Zimerman, Rim, Robinson, Adams, Musa, Mekeni, Pulišić, Vea, Sardžent

Vels: Henesi, Dejvis, Mefam, Rodon, N. Vilijams, Remzi, Roberts, Ampadu, Vilson, Bejl, Džejms

Poslednji meč drugog dana Mundijala odigraće reprezentacije Sjedinjenih Američkih Država i Velsa u meču grupe B.

Prethodno je u ovoj grupi Engleska deklasirala Iran rezultatom 6:2.

Večerašnji duel mogao bi mnogo toga da odluči u ovoj grupi iako je tek prvo kolo. Selekcije SAD-a i Velsa glavni su kandidati za drugo mesto, iza neprikosnovene Engleske koja je dokazala da nije samo glavni favorit za prvo mesto u ovoj grupi, već i da je jedan od najvećih favorita za osvajanje Mundijala.

Amerikanci su stvorili jednu veoma potentnu ekipu, sa mnogo mladih talenata kao što su Kristijan Pulišić (24), Đovani Rejna (20), Brenden Aronson (20), Veston MekKeni (24) i drugi. Ova generacija vrhunac bi trebalo da dostigne za četiri godine, na Mundijalu čiji će jedan od domaćina biti upravo SAD.

Sa druge strane, Vels se uzda u proverene i iskusne igrače kao što su Geret Bejl i Eron Remzi, ali tu su i neke mlade snage poput Brenana Džonsona i Neka Vilijamsa.

Zanimljivo da će ovo Velšanima biti tek drugi nastup na Mundijalu nakon pune 64 godine i SP u Švedskoj.