SRBIJA LEPO IGRA I BEZ JOKIĆA! PUČE STOTKA U ARENI: Orlovi deklasirali Portoriko, jednog od rivala na Mundobasketu

Prijateljski meč

Mundobasket -

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je u prijateljskoj utakmici Portoriko rezultatom 110:75 (26:13, 39:12, 24:21, 21:29).

Utakmica je odigrana pred oko 12.000 gledalaca u beogradskoj Areni u sklopu priprema za predstojeće Svetsko prvenstvo.

Dobrić je sa 23 poena bio najefikasniji u srpskom timu, po 15 su postigli Milutinov i Bogdanović, Nikola Jović je ubacio 11, a 10 Aleksa Avramović.

Srbija je odigrala sjajno prvo poluvreme, pogotovo drugu četvrtinu i napravila ogromnu razliku. U trećoj četvrtini je razlika išla i preko 50 poena.

Srbija posle ove utakmice putuje na Daleki istok, gde će odigrati još dve pripremne utakmice, protiv Kine i Brazila.

Mundobasket 2023. počinje 25. avgusta, a naša reprezentacija igraće u grupi upravo sa Portorikom, Kinom i Južnim Sudanom.

SRBIJA - PORTORIKO 110:75 (26:13, 39:12, 24:21, 21:29)

4. ČETVRTINA

40. minut - Topić sa penala povećava na 110:69. Rejes je pogodio svoju drugu trojku - 110:72. Trojka Ruiza za kraj - 110:75.

39. minut - Rejes pogađa za tri - 106:67. Ristić je precizan za dva - 108:67. Tompson smanjuje na 108:69.

38. minut - Topić se upisao u listu strelaca sa penala - 104:64. Radanov u tranziciji pogađa - 106:64.

37. minut - Stiv Votson smanjuje na 99:64. Ristić pogađa trojku - 102:64.

36. minut - Simanić pogađa trojku - 97:59. Vokap vraća trojku - 97:62. Ristić pogađa za 99:62.

35. minut - Holand sa penala smanjuje na 94:56. Kondit sa penala dodatno smanjuje rezultat - 94:57. Holand sa penala smanjuje na 94:59.

34. minut - Avramović u kontri zakucava za 94:51. Kondit pogađa za 94:54.

33. minut - Kondit postiže poene za penala - 92:51.

32. minut - Avramović pogađa 11. trojku našeg tima - 92:49.

31. minut - Nova trojka Portorikanaca - 89:49.

3. ČETVRTINA

30. minut - Atraktivna kontra i zakucavanje Simanića - 89:43. Ford je vezao dve trojke - 89:46.

29. minut - Ford je postigao trojku - 87:43.

28. minut - Holand postiže trojku - 87:40.

27. minut - Bogdanović pogađa svoju petu trojku - 87:35. Romero postiže svoj sedmi poen - 87:37.

26. minut - Voters je pogodio svoju drugu trojku - 81:33. Stefan Jović je pogodio trojku - 84:33. Njegov prvi poen. Ford smanjuje na 84:35.

25. minut - I opet Dobrić, 23 poena - 78:30. Nikola Jović je polovičan sa penala - 79:30. Nikola Jović je ukrao loptu, a onda strašno zakucao u kontri - 81:30.

24. minut - Dobrić nastavlja da rešeta koš Portorika, njegov 21. poen - 76:30.

23. minut - Sjajna saradnja Bogdanovića i Dobrića, Dobrić je pogodio 19. poen - 74:30.

22. minut - Dobrić pogađa svoj 17. poen - 72:30.

21. minut - Bogdanović trojkom otvara drugo poluvreme - 68:25. Ortiz vraća trojku - 68:28. Milutinov pogađa za dva - 70:28. Stiven Tompson smanjuje na 70:30.

2. ČETVRTINA

20. minut - Barea je sa linije penala smanjio na 57:25. Avramović je pogodio oba bacanja - 59:25. Dobrić pogađa trojku, njegovih 15 poena - 62:25. I Marinković pogađa za tri - 65:25.

19. minut - Petrušev je precizan za 55:23. Nikola Jović postiže svoj osmi poen - 57:23.

18. minut - Milutinov je fauliran pri šutu, pogodio je oba za plus 30 - 53:23. Njegovih 11 poena.

17. minut - Dobrić u kontri pogađa - 48:21. Tompson smanjuje na 48:23. Milutinov zakucava pod faulom - 50:23. Pogađa i dodatno bacanje - 51:23.

16. minut - Tompson precizan - 41:21. Nikola Jović je precizan - 43:21. Bogdanović pogađa svoju treću od pet trojki Srbije - 46:21.

15. minut - Pineiro smanjuje na 38:19. Bogdanović je postigao drugu trojku - 41:19.

14. minut - Milutinov povećava na 36:17. Petrušev je fauliran, ide na liniju penala. Pogodio je oba za 38:17.

12. minut - Tompson pogađa trojku - 31:17. Gudurić vraća za tri - 34:17.

11. minut - Avramović pogađa trojku - 29:13. Tompson sa penala smanjuje na 29:14. Petrušev na asistenciju Avramovića povećava na 31:14.

1. ČETVRTINA

10. minut - Prvi koš iz igre Romera - 22:13. Petrušev prekida sa linije penala nalet Portorika - 24:13. Davidovac je fauliran nesportski, pogodio je dva bacanja - 26:13.

9. minut - Ford posle dužeg vremena postiže koš iz igre za goste - 22:11.

8. minut - Nikola Jović povećava na 21:7. Romero Fernandez sa penala smanjuje na 21:9. Petrušev je polovičan sa linije slobodnih bacanja - 22:9.

7. minut - Dobrić je već dvocifren, njegovih 10 poena - 19:7.

6. minut - Pineiro je smanjio sa linije slobodnih bacanja - 15:7. Dobrić postiže svoj osmi poen - 17:7.

5. minut - Još jedna kontra Srbije i lagani poeni za Dobrića - 15:5. Njegovih šest poena. Tajm-aut za Portoriko.

4. minut - Nikola Jović se upisao u listu strelaca - 10:5. Bogdanović pogađa prvu trojku za Srbiju - 13:5.

3. minut - Mark Tompson smanjuje na 8:5.

2. minut - Dobrić na asistenciju Milutinova - 4:3. Milutinov povećava na 6:3. Nova kontra Srbije i novi poeni centra Milutinova - 8:3.

1. minut - Dobrić je pogodio prve poene za Srbiju - 2:0. Voters pogađa trojku - 2:3.

Startna petorka Srbije: Stefan Jović, Bogdanović, Dobrić, Nikola Jović i Milutinov.

SRBIJA - PORTORIKO

Hala: Arena

SRBIJA: Petrušev, Nikola Jović, Bogdanović, Marinković, Dobrić, Ristić, Gudurić, Stefan Jović, Davidovac, Simanić, Avramović, Milutinov. Selektor: Svetislav Pešić.

PORTORIKO: Pineiro, Kondit, Mark Tompson, Fort, Rejes, Viler, Fernandez, Ortez, Barea, Voters, Ivan Tompson, Holand. Selektor: Nelson Edgardo Kolon Santijago.

Mala svečanost uoči meča, predsednik KSS Predrag Danilović uručio je Bogdanu Bogdanoviću dres sa brojem 100. Mali jubilej slavi Bogdanović, po broju utakmica u nacionalnom dresu.

1 / 9 Foto: Starsport©

Za 10 dana reprezentacija Srbije igra prvi meč na Svetskom prvenstvu u košarci! Pre toga, „orlove“ čekaju tri pripremna meča, a prvi od njih je večeras u Beogradskoj areni protiv selekcije Portorika (19 časova).

Ista selekcija nam je rival i u grupi na Mundobasketu, pa će utakmica u Beogradu biti verovatno i taktički zatvorena od strane oba stručnjaka.

Srbija posle ove utakmice putuje na Daleki istok, gde će odigrati još dve pripremne utakmice.

Mundobasket 2023. počinje 25. avgusta, a naša reprezentacija igraće u grupi sa Kinom, Južnim Sudanom i Portorikom.