AMERIKANCI SE ČUDESNIM PREOKRETOM SPASILI PORAZA: Nemačka bila na korak od SENZACIJE, pa SAD pokazale klasu! VIDEO

mundobasket

Mundobasket -

Košarkaši SAD savladali su Nemačku rezultatom 99:91 u poslednjoj pripremnoj utakmici pred start Mundobasketa.

Amerikanci su bili na rubu poraza, ali su se volšebno izvukli

Prvi favorit svetskog šampionata je sredinom treće četvrtine gubio sa čak 16 poena razlike od "pancera" rezultat je bio 71:55.

Senzacija je bila već viđena, ali je tada usledio veliki preokret.

Selekcija koju predvodi Stiv Ker je napravila seriju 18:6 do kraja tog perioda, a u poslednjem i da napravi veliki preokret.

Nemačka nije poentirala nijednom između 33. i 39. minuta i to ju je koštalo pobede.

SAD je do preokreta stigao novom serijom od neverovatnih 18:0 i tu je bio kraj nadanja Nemaca.

SAD će na Mundobasketu biti u grupi sa Grčkom, Jordanom i Novim Zelandom, dok će Nemačka igrati protiv Finske, Australije i Japana.