MA, VELIKO BRAVO ZA OVE MOMKE! SJAJNA SRBIJA POBEDILA BRAZIL: Nisu igrali Bogdan i Milutinov, ali zato su ostali pokazali karakter

idemo

Mundobasket -

Velika pobeda Srbije u prijateljskom meču sa Brazilom! Iz više razloga!

Orlovi su slavili 89:85 u utakmici koja je bila generalna provera za Svetsko prvenstvo.

Naš tim igrao je bez Nikole Milutinova i Bogdana Bogdanovića i pokazao da čak i u takvom sastavu može da igra ravnopravno i pobedi jako dobru selekciju Brazila.

Blistali su Petrušev, Nikola Jović i Avramović

Imamo čemu da se nadamo na Svetskom prvenstvu. Postoji jako dobra hemija u ekipi i to je vidljivo na svim mečevima. Ne zavisimo od igre jednog ili dva igrača. Pa, tako svaki put neko novi "iskoči".

U meču sa južnoameričkom selekcijom blistao je Petrušev. Da ga sudije nisu nepotrebno izbacile zbog navodne pete lične verovatno bi došao i do 20 poena. Ovako je stao na 16 uz jako, jako dobar utisak.

Isto važi i za Aleksu Avramovića koji je ubacio 14 poena i prikazao neverovatnu energiju i borbenost u odbrani.

A, kad je teško Nikola Jović! Iako je najmlađi, preuzeo je odgovornost i pogodio je trojku u poslednjem minutu pri rezultatu 82:82. Dakle, imamo u timu i pobednika.

Sve u svemu - pripreme su bile odlične, a sada ono glavno! Orlovi, svi smo uz vas.

Pešić, Svetislav Pešić

Evo kako je izgledao tok meča:

Brazilci gube loptu. Imamo napad na 28 sekundi pre kraja. Dobrić pogađa 1/2 od penala. Jago zatim trojku, a onda Brazilci ne uspevaju da naprave faul za 11 sekundi, pa Dobrić trojkom uz zvuk sirene stavlja tačku na ovaj meč.

40. minut, 85:82 - Maestralna trojka Nikole Jovića! Bravo, dečko! Iz driblinga sa preko sedam metara...

Do kraja - jedan minut.

39. minut, 82:82 - Jović polovičan sa penala, a slaba potom obrana od strane iskusnog pleja za lake poene rivala.

Skandalozno suđenje prisutno veći deo meča, nisu arbitri nikoga oštetili, nego prosto nedostojni su ovog nivoa košarke

39. minut, 81:80 - Davidovac, opet sa penala, ovoga puta 2/2

38. minut, 79:80 - Izmišljen faul za Marinkovića i dva poklon bacanja za Neta.

38. minut, 79:78 - Bacanja na obe strane, igrači sigurni. I dalje smo na istom.

38. minut, 77:76 - Poen Davidovca sa linije bacanja donosi nam minimalnu prednost.

Petrušev dobija petu ličnu

36. minut, 76:76 - Dve loše odbrane našeg tima i Brazil se potpuno vratio.

35. minut, 74:70 - Velika borba na parketu, kao da je takmičarski meč.

Avramović postiže još dva poena uz dodatno bacanje, pa je na 14 za sada

33. minut, 71:68 - Sjajni Aleksa Avramović! Krade dve lopte Brazilcima na prenosu! Ubacio je ukupno 11 poena. Neverovatna borbenost.

32. minut, 67:68 - Ristić pogađa trojku sa sedam metara, ali uzvraća Benite.

31. minut, 64:65 - Jago, novi plej Crvene zvezde, sa dve trojke otvara poslednji kvartal.

Kraj treće četvrtine - 64:59. Promašili smo šest puta zaredom šuteve van linije 6,75. Od "+12" spali smo na pet poena viška.

26. minut, 59:51 - Seriju rivala 7:0 prekida Nikola Jović novom njegovom trojkom.

25. minut, 56:47 - Posle bacanja Petruševa imali smo i plus 12, ali su Brazilci trojkom malo smanjili zaostatak.

Petrušev je već na 15 poena, ali ima i četiri lične greške

23. minut, 54:44 - Spektakularna trojka Stefana Jovića sa osam metara uz zvuk sirene. A, potom i Marinkovića za prvu dvocifrenu prednost "orlova".

22. minut, 48:41 - Posle četiri vezana poena Brazilaca, odgovara Nikola Jović dalekometražnim hicem.

Poluvreme. Srbija vodi 45:38. Ako se zna da igramo bez Bogdanovića i Milutinova, možemo da budemo više nego zadovoljni viđenim.

19. minut, 43:37 - Dolazimo do plus šest, nismo primili koš dva minuta. Konačno je odbrana podigla agresivnost.

Petrušev najefikasniji na meču sa 11 poena

17. minut, 37:37 - Nastavljaju se problemi u odbrani. Nismo dovoljno agresivni...

Bogdanović nije ulazi u igru za sada, izgleda da je u planu Pešića da i on preskoči meč

15. minut, 35:32 - Napad je odličan! Igra tečna, tačno se zna šta ko radi. Odbrana mora da bude bolja.

Brazil nam zadaje probleme sa ofanzivnim skokom

13. minut - 29:25, Napadi su odlični na obe strane na početku drugog kvartala. Gudurić je postigao četiri poena za Srbiju.

11. minut - 23:20, Avramović krade loptu i poentira u kontranapadu.

Kraj prve četvrtina - 21:20. Aleksa Avramović je trojkom na kraju prvog kvartala doneo Srbiji minimalnu prednost.

9. minut, 18:16 - Dos Sanjos, visok 221 cm, poneo je Brazilu vođstvo.

Dosta agresivna igra na obe strane, pa smo videli dosta slobodnih bacanja i prekršaja

7. minut, 15:13 - Raul Neto pogađa trojku preko ruke sa osam metara.

6. minut, 15:10 - Petrušev je najefikasniji sa šest poena.

6. minut, 13:10 - Stefan Jović za tri, a pre njega Marinković sa linije penala. Raznovrsna igra Srbije u napadu.

Kaboklo ima dve lične greške, problem za Brazil

4. minut, 8:8 - Davidovac, koji je počeo u prvoj petorci, u kontranapadu postiže poene. Kaboklo na drugoj strani je ubacio šest poena.

Petrušev i Jović dominiraju u istoj petorci

2. minut, 4:2 - Petrušev postiže prve poene za Srbiju, potom i Jović poentira uz faul, ali promašaju slobodno bacanje.

1. četvrtina

Počela je utakmica.

Košarkaška reprezentacija Srbije od 14.00 časova u kineskom Senženu igra drugi meč na Kupu Solidarnosti.

Rival izabranicima selektora Svetislava Pešića je selekcija Brazila. Ozbiljan rival i pravi meč da vidimo snagu našeg tima.

Nikola Milutinov nije u sastavu za ovaj meč, ali to ne bi trebalo da previše brine jer će on biti spreman za Mundobasket.

Marko Gudurić, Bogdan Bogdanović, Nikola Milutinov, Srbija, Košarkaška Reprezentacija Srbije

Podsećamo, "orlovi" su juče lagano savladali selekciju Kine sa 87:64 i time najavili da su na putu da dostignu maksimalnu formu za SP.

Biće to ujedno poslednja provera srpskih košarkaša pred start Mundobasketa koji startuje 25. avgusta.

Ovu utakmicu možete gledati u direktnom prenosu na RTS 1, a tekstualni prenos pratite na sajtu Kurira.