OVA SRBIJA JE BAŠ JAKA! Uništili smo Južni Sudan i uterali strah u kosti Italijanima: VI STE SLEDEĆI! Vreme je za osvetu

mundobasket

Mundobasket -
Mundobasket 2023, Dado Djilas, Predrag Gajić, M

Sjajno! Prvu fazu na Mundobasketu, Srbija je završila baš onako kako smo očekivali. Tri meča - tri ubedljive pobede. Ova današnja bila je zaista impresivna.

"Orlovi" su razbili Južnu Sudan sa 115:83 i time na najbolji mogući način najavili ono što nas čeka u nastavku SP.

A, to su pre svega mečevi protiv Italije i Dominkanske republike. Dve pobede u novoformiranoj grupi značile bi da u četvrtfinale idemo sa pozicije "jedan" i time izbegavamo Amerikance i idemo na Litvaniju, Crnu Goru ili Grčku.

Nikola Jović držao je čas košarke u Manili. Sjajni mladi košarkaš postigao je 25 poena bez ijednog promašaja iz igre! Toliko dobro je izgledao na parketu da je pogodio i trojku uz jak prekršaj.

Milina je bila gledati kako 20-godišnjak koji vuče korene iz Knina blista u državnom dresu.

Bogdan Bogdanović (23 poena) takođe podiže formu kako odmiče takmičenje. Sjajan je u šutu i kapitenski predvodi tim. Veliki plus za našu reprezentaciju je i sve bolji Nikola Milutinov (17 poena, 10 skokova).

1 / 19 Foto: Dado Đilas

Centar "orlova" dominira pod obručima i biće veliki adut Pešića na mečevima protiv Dominikane i Italije. Ti mečevi na programu su u petak i nedelju.

Naravno, imamo još dosta prostora za napredak. Pre svega kada govorimo o odbrani, ali dok je napad ovako dobar nije problem ni malo slabija defanziva.

Petrušev i Avramović odmarali za drugu fazu

Dvojica košarkaša Srbije koja su imala problema sa povredama bila su u timu za meč sa Sudanom, ali oni nisu ulazili u igru.

Nije bilo potrebe da Pešić koristi Avramovića i Gudurića, jer su ostali momci lagano prelomili današnji meč.

Evo kako je izgledao tok meča:

Lagano privodimo meč kraju. Razlika je konstatna između 25 i 30 poena.

36. minut - Stefan Jović, pa Gudurić. Imamo sve više razigranih košarkaša i to raduje - 104:76.

34. minut - Ide trojka i Davidovca, ali i rivali su sjajni u šutu - 99:76.

32. minut - Pršti na sve strane! Marinković postiže dve trojke, Bogdanović jednu... - 96:70.

Mundobasket, Reprezentacija Srbije, Manila

Počela je poslednja četvrtina.

30. minut - Opuštanje na kraju trećeg kvartala. Primamo dve trojke za 30 sekundi - 83:65.

29. minut - Tu je i Ristić, koji postiže lagane poene sa poludistance - 82:55.

28. minut - Nikola Jović pogađa novu trojku. Moćna igra Srbije u ovim mometnima - 80:52.

25. minut - Milutinov je takođe sjajan! Ima 17 poena i devet skokova - 77:48.

23. minut - Bogdan je već ubacio pet trojki. Igramo fantastično u napadu - 68:46.

22. minut - Ma, neverovatan je Nikola Jovića! Pogađa trojku uz faul! Trenutno ima šut iz igre - sedam od sedam - 65:39.

21. minut - Magičan potez Nikole Jovića! Trojka preko ruke u padu - 59:39.

Počelo je drugo poluvreme.

1 / 14 Foto: Dado Đilas

Odlična Srbija! To je u dve reči rezime prvog poluvremena. Bogdanović (15 poena) i Nikola Jović (13 poena) su fantastični. Pod obručima dominira Milutinov koji je ubacio takođe 13 poena.

18. minut - Neverovatno kako Sudan šutira za tri poena. Pogodili su sedam šuteva iz 12 pokušaja - 49:39.

17. minut - E, ovo je već sjajno. Dve dobre odbrane i to je materijalizovano u napadu - 49:36.

16. minut - Odbrana mora da bude bolje. Napad je odličan, ali primili smo previše lakih poena - 46:36.

15. minut - Trojka Sudan, laki poeni Srbije pod košem. To je scenario koji najčešće gledamo na parketu - 41:34.

14. minut - Sudan u šutu za tri ima sjajan procenat - 5 od 9. Gudurić postiže prve poene - 39:29.

13. minut - Ovo je već bolje. Bogdanović rešeta koš Sudana sa svih pozicija. Ponovo je razlika dvocifrena - 37:26.

12. minut - Trojke su glavno oružje našeg rivala. Postigli su dve na početku drugog kvartala i primorali Pešića da uzme minut odmora - 32:26.

2. četvrtina

Odlični smo za sada! Napad perfektan!

10. minut - Bogdan trojkom stavlja tačku na prvi kvartal - 30:20.

Nikola Jović već ima 10 poena

9. minut - Vezujemo šest poena. Milutinov zakucavanje i zicer, kao i Dobrić iz kontre - 27:19.

8. minut - Ovo ne sme da nam se dešava. Posle promašenog slobodno bacanja, Malauh hvata loptu u napadu i poentira - 21:19.

7. minut - Milutinov koristi sjajnu fintu i lagano dolazi do poena. Omot nam previ dosta problema na drugoj strani, ali trojka danas sjajnog Nikole Jovića nam donosi plus pet - 21:16.

6. minut - Posle tajm auta, afrička selekcija vezuje četiri poena - 16:14.

Nikola Jović je već sada jedan od vođa našeg tima, milina je gledati ovog mladića kako igra

4. minut - Dobrić, Bogdanović i Jović pogađaju dvojke. Sa druge strane, Sudan se dosta oslanja u šut za tri poena - 16:10.

Već deset poena Srbije za samo dva minuta

3. minut - Uzvraća i Sudan prvom trojkom, ali odmah i Nikola Jović pogađa za tri - 8:5.

1. minut - Milutinov odlično ulazi u meč i pokazuje da će dominirati pod obručima, a zatim i Bogdan pogađa prvu trojku - 5:0.

1 / 5 Foto: Dado Đilas

Počeo je meč u Manili.

09.25 - Sjajna vest: Avramović i Petrušev su na zagrevanju i potpuno se spremni.

09.15 - Ovako se voli i poštuje svoja država

09.00 - Atmosfera među navijačima Srbije je sjajna.

01:32

Kurir sa navijačima Srbije pred meč protiv Južnog Sudana

Košarkaši Srbije danas (10.00, RTS1) igraju protiv Južnog Sudana poslednju utakmicu grupne faze na Svetskom prvenstvu.

Posle dva trijumfa nad Kinom i Portorikom, "orlovi" žele da s maksimalnim učinkom završe prvi deo takmičenja.

Ono što je posebno obradovalo selektora srpskih košarkaša jeste oporavak povređenih Filipa Petruševa i Alekse Avramovića, koji su dan pred utakmicu protiv Južnog Sudana odradili kompletan trening sa saigračima u dvorani u Manili.

- Dobro su, mislim da će igrati obojica. Filip je već prošao preglede, nadamo se da će sve biti kako treba. To su tipične povrede, košarkaške. Da je juče bila utakmica koja odlučuje prvenstvo ili sudbinu, a isto će biti i sutra. Svaki dan se nešto dešava. Neko nekad ima stomačne probleme, to se dešava i dešavalo se i ranije. Nije bilo utakmice kada medicinsko osoblje nije radilo - rekao je Svetislav Pešić okupljenim novinarima.

Južni Sudan nije selekcija za potcenjivanje, mada će Srbija biti apsolutni favorit u meču koji će biti igran u glavnom gradu Filipina.

- Imamo tešku utakmicu, svaka je teška, to se može videti po rezultatima na Svetskom prvenstvu. Već su počela iznenađenja. Mi smo favoriti, to ne skrivamo. Ozbiljna su ekipa, jedna od retkih koja igra s mnogo atletike, trčanja, agresivna u odbrani, skoku, raspoložena posle pobede. Videli ste kako su uspeli da savladaju Kinu - istakao je selektor Pešić i nastavio:

- Ne postoji nijedan protivnik kojeg ne respektujemo. Znamo da smo ovde došli da od utakmice do utakmice poboljšamo igru. Još treba da igramo. Svaka utakmica je za nas kao plej-of. Znamo s kim igramo, imamo samo jedan trening.

Podsetimo, obojica povrđenih košarkaša Srbije imali su problema s povredom zgloba. Prvo Filip Petrušev u utakmici protiv Kine, zbog čega je propustio meč s Porotrikom. A onda i Aleksa Avramović, koji se baš povredio na meču protiv Portorikanaca.