OD SJAJA DO OČAJA I NAZAD: Srbija dobila Poljsku i zakoračila u drugi krug

Evropsko prvenstvo za rukometaše

Srbija naredni meč igra u sredu od 18 časova protiv Rusije

Rukometna reprezentacija Srbije savladala je Poljsku 20:19 (13:9) u prvom kolu C grupe Evropskog prvenstva u Danskoj. Izabranici selektora Vladana Matića odigrali su odlično prvo poluvreme, konstantno imali prednost, a posle agresivne odbrane i rastrčanog napada u poslednjih nekoliko minuta prvog dela, naš tim je posle 30. minuta vodio 13:9.

Na početku drugog poluvremena, kao da je na teren izašao drugi tim. Ništa u igri Srbije nije funkcionisalo, pa su Poljaci serijom 6:0 preokrenuli i prvi put poveli 15:13.

To je na sreću bila dovoljan opomena timu i selektoru Matiću, odbrana je ponovo profunkcionisala, a kao rezultat došlo je novo vođstvo 18:16 u poslednjoj četvrtini meča. U poslednjem minutu naš tim je vodio 20:19, ali je Poljska imala napad za izjednačenje. Stanić je ipak spasao Srbiju.

Srbija sada ima značajno veće šanse da se bori za plasman u polufinale naredni meč igra u sredu od 18 časova protiv Rusije.

Tekstualni prenos

Poljaci na 20:19 imaju napad za izjednačenje ali Stanić brani

Poljaci se ne daju i sa penala smanjuju na 19:18, a Vujin na drugoj strani uzvraća istom merom

Po jedan gol na obe strane, sedam minuta pre kraja vodimo 19:17, a Poljaci promašuju dva sedmerca zaredom

Dugo nema proemene rezultata do kraja još deset minuta

Novi gol 18:16

Posle gola Rnića Srbija opet vodi 17:16

Stojković za izjednačenje 15:15

Zelenović prekida crnu sereiju Srbje 14:15

Za sedam minuta igre naš tim nije postigao gol, a primio je šest, pa su Poljaci prvi put na utakmici poveli sa plus dva 13:15

Nikčević je pogodio sa krila 1:0

Prvo poluvremePo ocenama rukometnih stručnjaka duel sa Poljacima će verovatno biti i ključni na EP, jer bi mogao da utiče na rasplet u nastavku takmičenja. S obzirom da su Francuzi favoriti, a Rusi autsajderi u grupi, poraženi iz ovog duela bi u drugu fazu lako mogao da prođe bez bodova, i time ostane bez šanse za polufinale.