HRVATI BEZ MEDALJE NA EVROPSKOM PRVENSTVU: Španija osvojila bronzanu

NIJANSE ODLUČILE

Španija je u meču sa Hrvatskom bila je za nijansu bolja, pa je na kraju sasvim zasluženo trijumfovala rezultatom 29:28 (16:13)

HERENING - Reprezentacija Španije osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u rukometu u Danskoj. Španci su u borbi za treće mesto savladali selekciju Hrvatske sa 29:28 (16:13). Španija, inače zvanični svetski prvak, u meču sa Hrvatskom bila je za nijansu bolja, pa je na kraju sasvim zasluženo trijumfovala. "Furija" je bila bolja u prvom poluvremenu, ali su Hrvati u nastavku zaigrali bolje. Međutim, Španci su u uzbudljivoj završnici uspeli da sačuvaju loptu i osvoje bronzanu medalju.Najbolji igrač u pobedničkom timu bio je Đoan Kaneljas koji je postigao osam golova, dok je jedan manje upisao Žulen Agvinagalde. Ništa manje zaslužan za trijumf nije bio ni golman Hose Manuel Sijera pošto je na svom kontu imao 12 odbrana. Na drugoj strani Hrvatsku je predvodio Domagoj Duvnjak sa osam golova. U finalu Evropskog prvenstva od 17:30 sastaju se aktuelni evropski prvak Danska i Francuska.