PREŽIVEO UDAR GROMA: Ultra-maratonac zamalo poginuo na putu do pobedničkog postolja

Heroj

Ultra-maratonac Adam Kembel (35) ušao je u petak u istoriju kao prvi atletičar koji je završio trku tokom koje je preživeo udar groma

SILVERSTON - Ultra-maratonac Adam Kembel (35) ušao je u petak u istoriju kao prvi atletičar koji je završio trku tokom koje je preživeo udar groma. Kembel je pukom srećom preživeo trku Hardrok, dugu 162 kilometra, ali je odbio da odustane čak i kada ga je udario grom. Advokat iz Kalgarija je na kraju postao pravi heroj pošto je jednu od najtežih trka na svetu završio na trećem mestu. Pored njega je sve vreme bio i pratilac Eron Hejdit, koji je takođe preživeo dramu na najvišoj tački trke, na prevoju Hendis Pik. Njih dvojica su nešto pre toga prošli punkt prve pomoći na 96. kilometru, ali se vreme zatim naglo pogoršalo. Dvojac je tada odlučio da nastavi trku i da pokuša da se probije kroz nadolazeću oluju.

Kembel Kembel Hejdit Kembel Koloradu Silverston Teljurajd Jerej Lejk Siti

"To je bila teška trka. Staza je dovoljno strašna i bez munja i gromova", hladnokrvno je sumirao utiske Kembel.