USPEH: Damiru Mikecu zlato u Granadi

Streljaštvo

Drugi srpski reprezentativac koji je učestvovao u finalu Dimitrije Grgić bio je osmi sa 72,4 kruga.

Srpski reprezentativac u streljašstvu Damir Mikec osvojio je zlatnu medalju na Velikoj nagradu Huana Karlosa u Granadi u gađanjem MK pištoljem.Mikec je do zlata došao sa 192,4 kruga, pet više od Španca Sanšesa, dok je treće mesto pripalo još jednom domaćem takmičaru Kareri sa 172,3 kruga.

Preostali srpski reprezentativci su učestvovali u još šest finala, ali niko nije uspeo da se okiti medaljom. Šesta mesta osvojili su Nemanja Mirosavljev MK puškom trostav i Zorana Arunović MK pištoljem, sedmi su bili Stevan Pletikosić MK puškom trostav i Jasna Šekarić MK pištoljem, dok su osma mesta pripala Dimitriju Grgiću MK pištoljem i Milenku Sebiću MK puškom trostav.