REMI SA NEMICAMA: Rukometašicama Srbije prvi bod na turniru u Umagu

Pripreme

Srbija je u poslednjem minutu vodila 25:24, ali je Huberova pogodila sedmerac za izjednačenje

U okviru priprema za Evropsko prvenstvo (7-21. decembar) u Hrvatskoj i Mađarskoj krajem godine ženska rukometna reprezentacija Srbije remizirala je sa Nemačkom 25:25 na Kroacija kupu u Umagu.Tokom meča se vodila izjednačena bitka, uglavnom su "pancerke" bile u prednosti, od jednog do četiri gola razlike. Prvi put Srpkinje su stekle prednost (14:13) u početnim trenucima nastavka Ivane Milošević (4/4).Od momenta kada je u 40. minutu Sanja Damnjanović ponovo vratila prednost na stranu svetskih vicešampionki (19:18) sve je išlo na ruku Srpkinja. U dva navrata imale su tri gola viška, ali su u 53. minutu stale. Od tog momenta nijedna selekcija nije dala gol iz igre. Ipak, serijom 4:1 u poslednjih osam minuta Nemice su iščupale bod u poslednjoj sekundi. U tom periodu jedan gol sa sedmerca dala je Dragana Cvijić, a četiri Svenja Huber.Minut pre kraja Svenja je pogodila sa penala za 24:25, u narednom napadu Jelena Popović promašila je (0/3) sa pozicije desnog beka.Posle minute odmora zatražene od strane Nemica Sanja Rajović napravila faul nad Minevskajom vredan isključenja i sedmerca za rivala. Huberova je bila sigurna, kao i svaki put do tada (5/5).