LAVICE BEZ ODLIČJA: Šveđanke se revanširale Crnogorkama i osvojile bronzanu medalju

Skandinavke treće na EP

U reprezentaciji Švedske istakla je Izabela Gulden (proglašena za najkorisniju igračicu šampionata) sa sedam golova, dok je najefikasnija u timu Crne Gore bila Katarina Bulatović sa osam golova

BEOGRAD - Rukometašice Švedske osvojile su bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Mađarskoj i Hrvatskoj, pošto su u meču za treće mesto, danas u Budimpešti, savladale selekciju Crne Gore sa 25:23 (11:12). Švedska je u drugom poluvremenu odigrala bolje, preokrenula rezultat u svoju korist i uspela mirno da uđe u završnicu. Crna Gora je imala svoje prilike, međutim, u finišu pet minuta nije uspela da postigne gol. U reprezentaciji Švedske istakla je Izabela Gulden (proglašena za najkorisniju igračicu šampionata) sa sedam golova, dok je najefikasnija u timu Crne Gore bila Katarina Bulatović sa osam golova. Crna Gora je pre dve godine na EP u Beogradu osvojila zlatnu medalju. Crna Gora i Švedska su pre nekoliko dana igrale u grupnoj fazi, a Crnogorke su pobedile 30:29.