IVANA ŠPANOVIĆ SKAČE ZA ISTORIJU: Srbija 49 godina čeka da atletičarka donese medalju iz dvorane

Zanimljivosti

Španovićeva od 16.45 skače u finalu skoka u dalj

Srpska atletičarka Ivana Španović, nastupaće u subotu od 16.45 u finalu skoka u dalj na dvoranskom Prvenstvu Evrope koje se održava u Pragu, a na kojem je Asmir Kolašinac u petak osvojio srebnu medalju u bacanju kugle. Španovićeva ima priliku da osvoji prvu medalju za žensku atletiku pod zastavom Srbije na EP u dvorani, ali i da postane prva atletičarka iz naše zemlje koja je osvojila odličje u zatvorenom u pojedinačnoj disciplini.

Legendarna skakačica u vis Olga Gere je pre 49 godina, 1966. u Dortmundu osvojila srebrnu medalju! Članica novosadske Vojvodine je skokom od 1.73 metara stigla do medalje na prvim Evropskim igrama u dvorani, a ova takmičenja 1970. godine prerasla su u šampionat Evrope.

Španovićeva je pre dve godine u Geteborgu zauzela peto mesto skokom 6.68 metara u poslednjoj seriji.