SRPKINJA OSTALA NA JEDNOJ MEDALJI NA EI: Anja Crevar zauzela šesto mesto u finalu trke na 400 metara

Budućnost je njena

Ima 15 godina i bronzanu medalju sa prvih Evropskih igara

Srpska plivačica Anja Crevar nije uspela da se domogne druge medalje na Evropskim igrama u Bakuu. Mlada, 15-godišnja Anja je u finalu trke na 200 metara mešovito zauzela šesto mesto.

Ona je zabeležila rezultat 2:15,92, što je za 2,55 sekunde lošije vreme od pobednice Maksine Volters iz Nemačke. Srebro je pripalo Italijanki Ilariji Kusinato (2:13,78), a bronza Britanki Ebi Vud (2:14,49).

Srpska takmičarka je u finalu zabeležila bolje vreme nego u polufinalu kada je deonicu prešla za 2:16.56.

Anja Crevar je u Bakuu osvojila bronzanu medalju u trci na 400 metara mešovito, uz novi apsolutni nacionalni rekord od 4.45:84.