VELIKI USPEH: Stonoteniseri Srbije osvojili tri medalje na EP za osobe sa invaliditetom

Žetva odličja

Najveći uspeh ostvaren je u klasi T-4 u ženskoj konkurenciji

VEJLE - Srpska stonoteniska reprezentacija osvojila je tri medalje na Evropskom prvenstu za osobe sa invaliditetom u Vejleu u Danskoj.Najveći uspeh ostvaren je u klasi T-4 u ženskoj konkurenciji. Za prvo mesto i evropsku titulu borile su se naše stonoteniserke Borislava Perić Ranković i Nada Matić. Pobedila je Borislava, iako je Nada imala tri meč lopte u petom odlučujućem setu.Novosađanka je na taj način odbranila titulu evropske prvakinje, a njena klupska drugarica je osvojila prvu medalju na EP u pojedinačnoj konkurenciji.Veliki uspeh osvajanjem bronzane medalje ostvario je Mitar Palikuća u klasi T-5. On je u četvrtfinalu savladao Engleza Džeka Hantera sa 3-0 u setovima. Za ulazak u finale izgubio je od olimpijskog šampiona Norvezanina Urhaua sa 3-0.Odličnom bilansu doprineli su i plasmanima u četvrtfinale Goran Perlić u klasi T-2 i Zorica Popadić u klasi T-4.