(VIDEO) DELFINI NASTAVILI PUT KA ZLATU: Srpski vaterpolisti potopili i Slovake

Novi trijumf naše selekcije pred 11.000 navijača

Vaterpolisti Srbije plasirali su se u četvrtfinale Evropskog prvenstva, koje se igra u Kombank areni u Beogradu.
1 / 6 Foto: Saša Pavlić

Srbija je večeras u osmini finala pobedila Slovačku 10:5 (3:3, 3:1, 2:1, 2:0).Po dva gola za Srbiju postigli su Duško Pijetlović, Milan Aleksić, Filip Filipović i Andrija Prlainović, a po jednom u listu strelaca upisali su se Miloš Ćuk i Stefan Mitrović. Po dva gola za Slovake dali su Martin Famera i Jozef Hrošik, a po jednom u strelce upisao se Tomas Bruder.

Naša selekcija igraće u ponedeljak od 20.15 časova sa pobednikom duela Rusija - Nemačka, koji je na programu sutra.Ranije danas plasman izborili su Španija koja je pobedila Maltu 14:3 i Crna Gora koja je pobedila Francusku 11:6.

Utakmica u beogradskoj Kombank areni odigrana je pred 11.000 navijača. U prvoj četvrtini viđena je izjednačena igra, a Srbija je u drugoj četvrtini pokazala svoju snagu i povela 6:3. Slovaci su uspeli da smanje na 6:4. U drugom poluvremenu, naša selekcija je uspela da čvrstom igrom uveća prednost i da zasluženo stigne do pobede.

IV četvrtina8. minut - Slovaci su imali peterac, ali nisu uspeli da izvedu udarac u predviđenom vremenu i lopta je dodeljena Srbiji. Naša selekcija ima poslednji napad na meču, ali nije bilo promene rezultata7. minut - Prlainović sa peterca postiže novi gol za delfine4. minut - Prlainović konačno postiže gol. Srbija sada može mirnije da uđe u završnicu, 9:5.3. minut - I dalje nema golova u poslednjoj četvrtini1. minut - Počela je poslednja četvrtina

III četvrtina

8. minut - Srbija u poslednju četvrtinu ulazi s vođstvom od 8:56. minut - Slovačka koristi igrača više i golom Famera smanjuje na 8:54. minut - Delfini prvi put na utakmici dolaze do četiri gola prednosti, 8:4. U strelce se upisuje Pijetlović3. minut - Srbija posle kontre golom Mitrovića dolazi do tri gola prednosti1. minut - Bez golova u prvom minutu treće četvrtine

II četvrtina

8. minut - Posle prve dve četvrtine Srbija vodi 6:47. minut - Famera smanjuje na 6:4.5. minut - Pijetlović posle nekoliko minuta postiže gol za Srbiju3. minut - Aleksić postiže još jedan gol za delfine1. minut - Aleksić se upisuje u strelce. 4:3 za Srbiju

I četvrtina8. minut - Gol Hrošika za 3:37. minut - Filipović posle nekoliko minuta bez golova na obe strane dovodi Srbiju u vođstvo, 3:24. minut - Slovaci se ne predaju, ponovo izjednačenje3. minut - Slovačka dolazi do izjednačenja, a Filipović sa igračem više ponovo donosi prednost od 2:12. minut - Srbija je povela 1:0 golom Ćuka. 1. minut - Utakmica je počela