ORLOVI PROPUŠTAJU DRUGO SP ZAREDOM: Srpski rukometaši poraženi od Mađarske i u revanšu baraža

Ne ide, pa ne ide

Rukometna reprezentacija Srbije izgubila je od Mađarske i drugi meč baraža za odlazak na Svetsko prvenstvo.

Posle 26:25 u Kraljevu, Mađarska je savladala Srbiju i u Vespremu 30:25 i zasluženo se plasirala na planetarni šampionat koji će se 2017. godine održati u Francuskoj.Mađari su još tokom prvog poluvremena stekli čak šest golova prednosti - 13:7, a na poluvreme se otišlo njihovim vođstvom od 17:12. Izabranici selektora Dejana Perića uspeli su u nastavku da priđu domaćinu na samo gol zaostatka (17:18) posle Nenadićevog pogođenog penala. Međutim, Mađarska se ubrzo ponovo odlepila - 24:19, zatim i 27:21... To je bio kraj nadanja "orlova" da mogu do preokreta i senzacije.

Na kraju, 30:25.

Petar Nenadić je bio najefikasniji kod "orlova" sa osam golova, dok je Nemanja Zelenović postigao šest.

Mađarsku je do trijumfa predvodio golman Roland Mikler sa 19 odbrana, dok je najefikasniji bio Mateo Lekai sa osam golova.

Svetsko prvenstvo u Francuskoj biće drugo zaredom na kome nema naše reprezentacije, jer nije učestvovala ni 2015. u Kataru.