Čavić i Lenđer u finalu na 100 m leptir

EP u Debrecinu

DEBRECIN - Plivači Srbije Milorad Čavić i Ivan Lenđer plasirali su se u finale trke na 100 metara leprir na Evropskom prvenstvu u Debrecinu.

U kvalifikacionoj trci Čavić je za zauzeo drugo mesto sa 52 sekunde i osam stotinki, a Lenđer je bio treći sa 52 sekunde i 34 stotinke. Prvo mesto osvojio je Mađar Laslo Čeh koji je stigao do cilja posle 51 sekunde i 95 stotinki.

Čaba Silađi nijeuspeo da se plasira u finale trke na 50 metara prsno, on je u polufinalu zauzeo 10. mesto pošto je do cilja došao posle 28 sekundi i četiri stotinke. U svojoj polufinalnoj grupi srpski plivač je bio sedmi. On je bio sporiji 61 stotinku od najboljeg u polufinalu Slovenca Matjaža Markiča.