Uživo: Srbija - Kina 2:0

Odbojkaši se bore za odlazak na OI

TOKIO - Muška odbojkaška reprezentacija Srbije u ovim trenucima igra meč trećeg kola kvalifikacija za plasman na Olimpijske igre.

Prvi set, standardna startna postava srpskog tima, odigrala je dobro i maksimalno dominirala na terenu, što pokazuju i rezultati na tehničkim tajm autima 8:3 prvi i 16:8 drugi. Koncentrisana i sigurna igra, donela je Srbiji prednost od 1:0, pošto je prvi deo igre završen rezultatom 25:15.

Kao i u prvom delu igre Srbija je nastavila sa raznovrsnom igrom. Siguran blok, razigran napad i dobra odbrana doneli su našem nacionalnom timu prednost od 2:0 - 25:13.

Na početkui trećeg seta Srbija stiče četiri poena prednosti 8:4. U nastavku meča Kinezi su uspeli da uspostave ravnotežu, ali Srbija i dalje čuva prednost 16:13.