Odbojkaši Srbije bolji i od Kine

Pravac London

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije savladala je Kinu 3:0 (25:15, 25:13, 25:21) u trećem kolu kvalifikacija za plasman na Olimpijske igre.

TOKIO - Muška odbojkaška reprezentacija Srbije savladala je Kinu 3:0 (25:15, 25:13, 25:21) u trećem kolu kvalifikacija za plasman na Olimpijske igre.Prvi set, standardna startna postava srpskog tima, odigrala je dobro i maksimalno dominirala na terenu, što pokazuju i rezultati na tehničkim tajm autima 8:3 prvi i 16:8 drugi. Koncentrisana i sigurna igra, donela je Srbiji prednost od 1:0, pošto je prvi deo igre završen rezultatom 25:15.Kao i u prvom delu igre Srbija je nastavila sa raznovrsnom igrom. Siguran blok, razigran napad i dobra odbrana doneli su našem nacionalnom timu prednost od 2:0 - 25:13.Treći set imao je najviše neizvesnosti, jer su Kinezi u drugom delu uspeli da priprete srpskom timu, koji je izdržao pritisak i maksimalnim rezultatom ostavrio i treću pobedu na turniru čiji će pobednik izboriti pravo igrana na Olimpijskim igrama u Londonu. Naredni meč srpski tim će igrati u sredu od šest sati i 30 minuta, a rival će biti Australija, koja takođe ima maksimalan učinak u tri odigrane utakmice.