Kukolj osvojio zlato na Svetskom kupu u Lisabonu

Uspeh džudista

Kukolj, član beogradskog kluba Rekord, sve protivnike je pobedio iponom

Reprezentativac Srbije u džudou Aleksandar Kukolj osvojio je zlatnu medalju u kategoriji do 90 kilograma na Svetskom kupu u Lisabonu.

Kukolj, član beogradskog kluba Rekord, sve protivnike je pobedio iponom. U finalu je savladao domaćeg takmičara Tijaga Rodrigeza, a prethodno je bio bolji od Britanca Teodora Spalding-Mekintoša, Španca Zajaca Ruisa, Ukrajinca Kueđe Nhbalija i Portugaca Uga Silve.

Kukolj, najperspektivniji srpski džudista, na evropskom prvenstvu za juniore osvojio je srebrnu medalju, a za mlađe seniore bronzanu.

Pored Kukolja, Srbiju su na Svetskom kupu u Lisabonu predstavljali Nikola Nikolić (7. mesto u kategoriji do 90 kg) i Stefan Jurišić (poraz u prvoj borbi u kategoriji do 100 kg).