Četvrto i šesto mesto za Srbiju

Veslanje

Četverac bez kormilarac četvrti, dok je dvojac naših veslača bio šesti na nadmetanju u Minhenu

Srpski četverac bez kormilara u sastavu Miloš Vasić, Goran Jagar, Miljan Vuković, Radoje Đerić osvojio je četvrto mesto u finalu Svetskog kupa u Mihenu.

Naša posada je loše startovala i posle 500 metara bila je na šestom mestu. Nakon toga usledio je povratak u trku, ali su trećeplasirani Belorusi ipak ostali tri sekunde ispred naše posade. Prvo mesto pripalo je Australiji, a drugo Velikoj Britaniji.

Srpski dvojac u sastavu Nikola Stojić i Nenad Beđik osvojio je šesto mesto u finalu Svetskog kupa u Minhenu. Naši veslači od samog starta su bili na poslednjem mestu u finalu, na 1.000 metara uspeli su da stignu do četvrte pozicije, ali su nakon toga ponovo pali i trku završili kao poslednji u finalu.