SRBIN STIGAO DO DEVETOG MESTA U MONCI Dušan Borković ipak osvojio dva boda u svetskom TCR šampionatu

Startovao sa 15. pozicije

Najbolji srpski automobilista Dušan Borković uprkos 15. poziciji na startu trke hrabrom vožnjom došao do devetog mesta na legendarnoj stazi Monca u Italiji.

Najbolji srpski automobilista Dušan Borković još jednom je potvrdio da je jedan od najkvalitetnijih vozača današnjice na svetu.Vozeći automobil Alfa Romeo Đulijeta TCR s brojem 62 uz podršku gruzijskog tima “GE Force” i italijanskog “Romeo Ferraris”, osvojio je dva boda u Svetskom TCR šampionatu završivši prvu trku na legendarnoj Monci kao deveti. On je kao deseti prošao kroz cilj, ali je kasnije saopšteno da je zauzeo deveto mesto pošto je kažnjen Mađar Fico.Borkovićev podvig utoliko je veći kad se zna da je startovao kao 15. zbog problema sa elektronikom."Odvezao sam svoju standardnu trku. Da sam zadovoljan, i nisam baš, ali sam se borio kao ludak. Mislim da će u nedelju biti jš jedna trka jer svi brži vozači kreću otpozadi zbog inverznog starta. Kola su izdržala trku s obzirom na to da sam imao više udaraca sa svih strana. Bilo je puno kontakata i duela što me je usporilo u progresu, ali sam na kraju makar pokupio jedan bod", izjavio je Borković po završetku trke.Dušan Borković nakon prve trke u Monci zauzima šesto mesto u generalnom plasmanu sa 52 boda. Sledeća trka biće vožena u nedelju u 10.50.

(KURIR TV) KURIR JEDINI DOČEKAO NIKOLU JOKIĆA: Srpski košarkaš se vratio iz Amerike