(VIDEO) NEVERICA U LONDONU: Britanac pred domaćom publikom ostao bez zlata! Plakao kao kiša

MO FARAH ZAUZEO DRUGU POZICIJU

Legendarni britanski atletičar Mohamed Farah neslavno je završio karijeru na Svetskom prvenstvu u Londonu.

Mo Farah je želeo da tačku na blistavu karijeru stavi pred domaćom publikom na planetarnom takmičenju i bio je jedan od glavnih favorita za zlato.

Međutim, konce mu je pomrsio Muktar Erdis koji je u finalu trke na 5.000 metara kroz cilj protrčao prvi.

Britanac je zauzeo drugo mesto u trci na 5.000 metara na Svetskom prvenstvu u Londonu i tako, prvi put posle pet zastopnih najvećih takmičenja, ostao bez "duplog zlata" na deonicama od 5.000 i 10.000 metara.

Bila je ovo i pretposlednja Farahova trka na ovoj dužini, isto tako završio je i sa trkama na 10.000 metara, pošto će se, kako je najavio, ubuduće fokusirati na maratone.

Farah je u Londonu već osvojio zlatnu medalju, na 10.000 metara, pa je tako propustio priliku da na petom uzastopnom velikom takmičenju osvoji zlatne medalje na 5.000 i 10.000 metara.

Bronzana medalja otišla je u ruke Amerikanca Pola Čelima (13:33,30).