icon-checkicon-closeicon-commentsKurir_icon_fonts_template-38Kurir_icon_fonts_template-37icon-downicon-erroricon-galleryicon-homeicon-infoicon-logouticon-nexticon-passwordicon-plusicon-previcon-reacticon-searchicon-soc-fbicon-soc-gplusicon-soc-insicon-soc-mailicon-soc-rssicon-soc-twittericon-soc-vibericon-soc-wupicon-soc-ytKurir_icon_fonts_template-34Kurir_icon_fonts_template-33icon-totopicon-usericon_reactsoc-viber

Adria media

PREOKRET ORLOVA: Odbojkaši Srbije posle 5 setova savladali Estoniju

Dobre vesti iz poljske

Ostali sportovi

Odbojkaška reprezentacija Srbije pobedila je u Gdanjsku Estoniju sa 3:2 (25:23, 16:25, 21:25, 25:20, 15:12), u utakmici drugog kola Grupe A na Evropskom prvenstvu u Poljskoj

Srbija je tako ostvarila drugu pobedu na turniru, posle trijumfa na otvaranju šampionata protiv domaćina Poljske.

U prvom setu bilo je neizvesno, Srbija je od početka prvog seta vodila, ali nije uspela da se "odlepi". Predvođeni dobrom igrom Uroša Kovačevića u završnici, srpski odbojkaši su uspeli da osvoje set i da povedu u meču.

Estonija je igrala mnogo bolje u drugom i trećem setu i preokrenula je na 2:1.

Ekipa selektora Nikole Grbića je uzvratila u četvrtom setu, povela je sa 12:8 i 20:15, sačuvala vođstvo i izborila peti set.

Top forma... Nikola Rosić, Foto: CEV, foto: CEV

Srbija je u petom setu igrala sigurnije pre svega u bloku i ostvarila je važnu pobedu kojom je zadržala šanse za osvajanje prvog mesta u grupi.

U trećem kolu, u ponedeljak od 17.30, Srbija će igrati protiv Finske.

Pobednici grupa plasiraće se direktno u četvrtfinale, a drugoplasirane i trećeplasirane ekipe igraće u osmini finala.

Kurir sport / Beta, Foto: CEV

KURIR SPORT UŽIVO: Žreb za Ligu Evropa. Ove dve utakmice će obeležiti kvalifikacije.

NOVO! Od sada možete da komentarišete i na Kurir Viberu!
Pridružite nam se, podelite svoje mišljenje!