NEVENA 26. U SLALOMU: Hansdoter osvojila zlato!

ZOI

Srpska skijašica Nevena Ignjatović zauzela je danas 26. mesto u slalomu na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Ignjatović je trku završila na 26. mestu rezultatom 1:43,48 minuta i kroz cilj je prošla sa 4,85 sekundi zaostatka za pobednicom Švedjankom Fridom Hansdoter.

Drugoplasirana posle prve serije, Hansdoter je osvojila zlato rezultatom 1:38,63 minuta.

Švajcarkinja Vendi Holdener, koja je bila vodeća posle prve serije, osvojila je srebro sa 0,05 sekundi zaostatka, a bronzu je osvojila Austrijanka Katarina Galhuber sa 0,32 sekunde zaostatka za pobednicom.

Branilac titule Amerikanka Mikaela Šifrin zauzela je četvrto mesto sa 0,40 sekundi zaostatka.

Srpski skijaš Marko Stevović zauzeo je danas 46. mesto u superveleslalomu, Marko Vukićević nije završio trku, dok je zlatnu medalju u toj disciplini na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu osvojio Austrijanac Matijas Majer.

Stevović je zauzeo 46. mesto rezultatom 1:31,70 minuta i bio je za 7,26 sekundi sporiji od Majera. Vukićević nije završio trku.