PODELA BODOVA U SRPSKOM OKRŠAJU: Vojvodina i Železničar odigrali nerešeno u regionalnoj SEHA ligi!

derbi

Rukometaši Vojvodine i Železničara odigrali su danas u Novom Sadu nerešeno 27:27 (12:11) u desetom kolu SEHA lige.

Najefikasniji igrač Vojvodine bio je Miloš Grozdanić, koji je postigao osam golova, dok je Strahinja Stanković dodao pet.

U ekipi Železničara istakao se Dobrovoje Marković sa osam golova, a Predrag Vejin dao je pet.

Železničar je poveo na startu utakmice golom Vejina i održavao prednost do poslednja dva minuta prvog dela igre. Izjednačenje je doneo Jovica Nikolić, da bi u 28. minutu Duško Čelica doneo prvo vodjstvo ekipi Vojvodine.

U nastavku utakmice domaći rukometaši vodili su sa tri ili četiri gola, ali su rukometaši Železničara uspeli da dodju do izjednačenja.

Pri rezultatu 24:27, Železničar je napravio seriju od 3:0, pogadjali su Marković i Marko Milosavljević, da bi u poslednjem minutu Marković bio precizan sa sedam metara i doneo svojoj ekipi nerešen rezultat.

Posle desetog kola, Vojvodina se nalazi na sedmom mestu tabele regionalne lige sa 13 bodova, dok Železničar ima 10 bodova i zauzima osmu poziciju.