OLIMPIJSKE ŠAMPIONKE PREJAKE: Srbija poražena od Rusije na startu druge faze EP!

težak meč

Ženska rukometna reprezentacija Srbije izgubila je večeras u Nantu od Rusije sa 29:25 (16:13) u prvoj utakmici druge faze Evropskog prvenstva.

Selekcija Ljubomira Obradovića u prvom poluvremenu više od 20 minuta bila je u egalu s olimpijskim šampionkama, ali je Rusija potom preuzela kontrolu svojom prepoznatljivom čvrstom igrom u odbrani koja je na drugoj strani donela lake golove.

Ruskinje su stekle pet golova prednosti, ali je Srbija nešto angažovanijom igrom u finišu uspele da dodje na tri gola zaostatka.

Imala je Srbija priliku da na početku drugog poluvremena u potpunosti uhvati priključak, medjutim, usledili su neverovatni promašaji srpskog tima, iako su u tim trenucima na terenu imale dve igračice više.

Rusiju je do pobede predvodila Darija Dmitrijeva sa sedam golova, dok je Ana Vjahireva dodala šest.

U selekciji Srbije najefikasnija bila je Katarina Krpež-Šlezak sa sedam pogodaka, a Jovana Stoiljković dodala je pet.

Srbija je četvrta na tabeli Grupe jedan sa dva boda, dok je Rusija prva sa šest.

Ekipi Ljubomira Obradovića potrebna je sutra pobeda protiv Crne Gore, kako bi ostala u igri za plasman u polufinale, a taj meč na programu je od 21.00.