icon-checkicon-closeicon-commentsKurir_icon_fonts_template-38Kurir_icon_fonts_template-37icon-downicon-erroricon-galleryicon-homeicon-infoicon-logouticon-nexticon-passwordicon-plusicon-previcon-reacticon-searchicon-soc-fbicon-soc-gplusicon-soc-insicon-soc-mailicon-soc-rssicon-soc-twittericon-soc-vibericon-soc-wupicon-soc-ytKurir_icon_fonts_template-34Kurir_icon_fonts_template-33icon-totopicon-usericon_reactsoc-viber

Adria media

SENZACIJA U REGIONALNOJ VATERPOLO LIGI: Crvena zvezda savladala Jug!

veliki uspeh

Ostali sportovi

U devetom kolu Regionalne A1 vaterpolo lige, Crvena zvezda je pobedila Jug rezultatom 11:10.

Crveno-beli su tako došli do treće pobede u takmičenju i sada imaju 11 bodova. Ovaj trijumf, prvi protiv Juga od finala Lige šampiona 2013. godine, verovatno im neće značiti u borbi za plasman na fajnal-for, ali će im obezbediti opstanak u višem rangu takmičenja.

Dubrovčani u Ligi šampiona imaju svih šest pobeda, a i u ovom susretu su odlično počeli, pa su početkom druge četvrtine vodili 4:1. Međutim, usledio je pad ekipe koju predvodi trener Vjekoslav Kobešćak, što je Zvezda iskoristila i u trećem delu utakmice preokrenula. Tim koji pod vođstvom Aleksandra Filipovića igra odlično stekao je dva gola prednosti pred početak poslednje četvrtine, a šest i po minuta pre završetka susreta bilo je 10:7. Vež minut kasnije gosti su prišli na gol minusa, da bi Zvezda sredinom četvrtine ponovo došla do „+2“. Konačnih 11:10 postavio je Hrvoje Benić dva i po minuta pre kraja meča.

Najefikasniji kod pobednika bio je Dušan Vasić sa pet golova, dok je Miloš Maksimović dodao tri. Jug su predvodili Loren Fatović, Luka Lozina i Danil Merkulov sa po dva.

Crvena zvezda – Jug 11:10 (1:3, 3:2, 4:1, 3:4)

Bazen Milan Gale Muškatirović. Gledalaca 300. Sudije: Balažević i Stanojević. Igrač više: Crvena zvezda 8 (1) , Jug 8 (4). Peterci: Crvena zvezda 2 (2), Jug 1 (0).

CRVENA ZVEZDA: Kralj, Martinović, Maksimović 3, Bursać, Perković, Vasić 5, Bitadze 1, Žeželj, Ilić, Milojević, Šulc 1, Radović 1, Mišović, Ljubenović. Trener: Filipović.

JUG: Popadić, Macan, Fatović 2, Lončar, Stahor, Garsija 1, Lozina 2, Merkulov 2, Čulina, Raguž 1, Benić 2, Papanastasiju, Jurišić, Perić. Trener: Kobeščak.

Regionalna A1 vaterpolo liga, 9. kolo

Partizan – Jadran Split 3:9 (0:3, 2:1, 1:2, 0:3)

Mornar BS – Šabac 7:5 (1:0, 3:1, 1:2, 2:2)

POŠK – Jadran Carine 7:13 (3:2, 2:6, 1:2, 1:3)

Crvena zvezda – Jug KO 11:10 (1:3, 3:2, 4:1, 3:4)

Primorac – HAVK Mladost 8:13 (2:1, 1:6, 1:4, 4:2)

Plasman: HAVK Mladost 27, Jadran Carine 21, Jug KO 19, Jadran Split 19, Crvena zvezda 11, Mornar BS 12, Šabac 9, Primorac 7, Partizan 4, OVK POŠK 3.

NOVO! Od sada možete da komentarišete i na Kurir Viberu!
Pridružite nam se, podelite svoje mišljenje!