SENZACIJA U REGIONALNOJ VATERPOLO LIGI: Crvena zvezda savladala Jug!

veliki uspeh

U devetom kolu Regionalne A1 vaterpolo lige, Crvena zvezda je pobedila Jug rezultatom 11:10.

Crveno-beli su tako došli do treće pobede u takmičenju i sada imaju 11 bodova. Ovaj trijumf, prvi protiv Juga od finala Lige šampiona 2013. godine, verovatno im neće značiti u borbi za plasman na fajnal-for, ali će im obezbediti opstanak u višem rangu takmičenja.

Dubrovčani u Ligi šampiona imaju svih šest pobeda, a i u ovom susretu su odlično počeli, pa su početkom druge četvrtine vodili 4:1. Međutim, usledio je pad ekipe koju predvodi trener Vjekoslav Kobešćak, što je Zvezda iskoristila i u trećem delu utakmice preokrenula. Tim koji pod vođstvom Aleksandra Filipovića igra odlično stekao je dva gola prednosti pred početak poslednje četvrtine, a šest i po minuta pre završetka susreta bilo je 10:7. Vež minut kasnije gosti su prišli na gol minusa, da bi Zvezda sredinom četvrtine ponovo došla do „+2“. Konačnih 11:10 postavio je Hrvoje Benić dva i po minuta pre kraja meča.

Najefikasniji kod pobednika bio je Dušan Vasić sa pet golova, dok je Miloš Maksimović dodao tri. Jug su predvodili Loren Fatović, Luka Lozina i Danil Merkulov sa po dva.

Crvena zvezda – Jug 11:10 (1:3, 3:2, 4:1, 3:4)

Bazen Milan Gale Muškatirović. Gledalaca 300. Sudije: Balažević i Stanojević. Igrač više: Crvena zvezda 8 (1) , Jug 8 (4). Peterci: Crvena zvezda 2 (2), Jug 1 (0).

CRVENA ZVEZDA: Kralj, Martinović, Maksimović 3, Bursać, Perković, Vasić 5, Bitadze 1, Žeželj, Ilić, Milojević, Šulc 1, Radović 1, Mišović, Ljubenović. Trener: Filipović.

JUG: Popadić, Macan, Fatović 2, Lončar, Stahor, Garsija 1, Lozina 2, Merkulov 2, Čulina, Raguž 1, Benić 2, Papanastasiju, Jurišić, Perić. Trener: Kobeščak.

Regionalna A1 vaterpolo liga, 9. kolo

Partizan – Jadran Split 3:9 (0:3, 2:1, 1:2, 0:3)

Mornar BS – Šabac 7:5 (1:0, 3:1, 1:2, 2:2)

POŠK – Jadran Carine 7:13 (3:2, 2:6, 1:2, 1:3)

Crvena zvezda – Jug KO 11:10 (1:3, 3:2, 4:1, 3:4)

Primorac – HAVK Mladost 8:13 (2:1, 1:6, 1:4, 4:2)

Plasman: HAVK Mladost 27, Jadran Carine 21, Jug KO 19, Jadran Split 19, Crvena zvezda 11, Mornar BS 12, Šabac 9, Primorac 7, Partizan 4, OVK POŠK 3.