RADNIČKI NA ZAVRŠNOM TURNIRU KUPA: Istorijski uspeh rukometnog kluba iz Kragujevca

RUKOMET

Rukometaši „Radničkog 1964“ u utakmici četvrtfinala finala Kupa Srbije savladali su ekipu „Mačve“ u Bogatiću rezultatom 27-25,poluvreme 13-13 i tako plasmanom na završni turnir,ostvarili najveći uspeh u klupskoj istoriji.

Ovaj klub poslednje dve godine, predvođen predsednikom Stavrom Raškovićem, bivšim rukometašom beogradskog „Partizana“ doživljava svoju pravu renesansu, nakon činjenice da mu je pretilo gašenje. Što se tiče same utakmice, tim Aleksandra Radosavljevića u Bogatiću je imao težak zadatak.

O tome govori i činjenica da je meč u vreloj atmosferi u gradskoj hali u Šapcu gotovo sve vreme imao rezultatsku klackalicu (poluvreme 13:13) i da se do samog kraja nije se znao pobednik. Ipak u završnici utakmice serijom od tri nula igrači iz Šumadije napravili su podvig i ostvarili istorijski uspeh obezbedivši sebi učešće na završnici Kupa Srbije (fajnal foru) u Smederevu od 23 do 25 marta.

U redovima domaćina najefikasniji su bili Dragićević i Zarin sa po 5 pogodaka,dok je kod ekipe Radničkog najraspoloženiji bio Bojan Tomić sa 8 a Veselin Stevanović je dodao 5 postignutih golova.

Igrač utakmice : Ilija Bogdanović

RK Mačva –RK Radnički 1964: 25-27 (13-13)

Bogatić: Hala “Bogatić”. Gledalaca : 388 Sudije: Darko Stefanović,Branislav Nenadić Sedmerci: Mačva 6 (6), Radnički 4 (3) Isključenja: Mačva 16 min, Radnički 8 min

Mačva : Milutinović, Knežević 1, Zarin 5, Jevtović, Radulović 3, Jevđenović 3, Jovanovski 4, Pavlović 2, Jovanović, Krečković 2, Berić, Martinović, Živanović, Dragićević 5, Radojičić, Džigurski.

Radnički 1964 : V.Stevanović 5, Ristić 2, Mutavdžić , Lekić, Petrović ( 14 odbrana,), Vuković 3, Knežević , M.Stevanović, , Stanojev 4, Bogdanović 4, Đerić, Tomić 8, Janićijević, Mrvović 1.