PORAZ ORLOVA U ZADRU: Srbija sada mora da navija za Hrvatsku!

KVALIFIKACIJE ZA EP

Rukometna reprezentacija Srbije poražena je od Hrvatske u dvorani "Višnjik" u Zadru 27:23 (17:11) u utakmicu četvrtog kola Grupe 2 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Izabranici Nenada Peruničića odigrali su loše prvo poluvreme, sa mnogo grešaka, što je favorizovani domaćin iskoristio da stekne šest golova prednosti.

"Orlovi" u nastavku nisu uspeli da istope "minus", ali su igrali mnogo bolje, pa ako išta raduje, onda je to činjenica da su drugo poluvreme rešili u svoju korist - 12:10.

Hrvatska je ovom pobedom overila plasman na Evropsko prvenstvo, koje će se u januaru 2020. održati u Austriji, Norveškoj i Švedskoj.

Ekipa predvođena selektorom Linom Červarom je prva posle četiri kola u kvalifikacionoj Grupi 2 sa sedam bodova, a slede je Švajcarska sa šest, Srbija sa dva i Belgija sa jednim.

Da bi se "orlovi" domogli Evropskog prvenstva neophodno je da dobiju oba preostala meča, 12. juna u Belgiji i četiri dana kasnije kod kuće protiv Švajcarske, ali da pritom Švajcarska kao domaćin izgubi od Hrvatske.

Inače, duel u Zadru bio je drugi između Srba i Hrvata u tri dana, jer su se u petak sastali u "Štark areni", gde je bilo nerešeno 25:25.

HRVATSKA: Duvnjak 4, Stepančić 1, Vida, Ivić pet odbrana - sedmerac, Karačić 2, Božić Pavletić 3, Štrlek 8(4), Musa, Mamić 3, Mandić 2(1), Jaganjac, Vranković 1, Šipić 1, Sršen, Šego dve odbrane, Bećiri 1

SRBIJA: Pušica 3, Vorkapić 1, Krsmančić, Crnoglavac 2, Pešić 3, N. Ilić 3(2), Mošić 2, V. Ilić 2, Nikolić, Kukić 1, Zelenović 3, Sretenović 2, Marsenić 1, Živković, Cupara 10 odbrana, dva sedmerca, Milosavljev

Uskoro opširnije...

TOK MEČA - 27:23:

56. minut - 26:20 - Vrankjović održava šest razlike.

52. minut - 24:18 - Karačić vraća Hrvatsku na "plus šest".

50. minut - 23:18 - Nemanja Ilić iz sedmerca.

46. minut - 22:17 - Nikolić je isključen, a Cupara brani sedmerac Štrleku.

44. minut - 22:17 - Domaćin ima tri izgubljene lopte, a naši rukometaši 10!

44. minut - 22:17 - Duvnjak daje gol i poziva publiku da bude glasnija.

40. minut - 20:15 - Prvi gol Karačiča posle igre "jedan na jedan" sa Zelenovićem.

39. minut - 19:15 - Vrankoviću je ostavljeno previše prostora, što je on iskoristio.

38. minut - 18:15 - Sjajna akcija Vorkapića i Sretenovića.

35. minut - 18:14 - Majstorija Vanje Ilića.

35. minut - 18:13 - Štrlek daje i četvrti gol iz sedmerca, ukupno osmi.

33. minut - 17:13 - Još jedna kontra Srbije, ovaj put strelac je Vanja Ilić. Červar traži tajm-aut.

32. minut - 17:12 - Marsenić trese mrežu iz kontre.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 17:11

28. minut - 16:10 - Pogađa Zelenović.

27. minut - 16:9 - Štrlek daje gol u situaciji kada Hrvatska ima igrača više.

22. minut - 13:9 - Treći gol Pušice bez promašaja.

21. minut - 13:8 - Bomba Crnoglavca.

17. minut - 10:6 - Prvi gol Sretenovića, smanjuje zaostatak Srbije.

14. minut - 9:5 - Domaćini prave razliku.

7. minut - 4:2 - Štrlek ponovo precizan iz sedmerca.

5. minut - 3:2 - Hrvati brzo prave preokret.

3. minut - 0:2 - Kapiten Ilić se upisuje u strelce.

1. minut - 0:1 - Krenulo je golom Pušice.

20:30 - Domagoju Duvnjaku je ovo 202. utakmica za reprezentaciju, pa mu je uručena nagrada.

Isti rivali sastali su se u četvrtak u beogradskoj "Štark areni", gde pobednika nije bilo - 25:25.

Ranije danas Švajcarska je kao domaćin zabeležila očekivanu pobedu nad Belgijom (36:22) i zaposela prvo mesto u grupi sa šest bodova, dok sa mečom manje Hrvatska ima pet, a Srbija dva. Na dnu je Belgija sa jednim bodom.

"Nismo se busali u prsa ni tamo, ni ovde. Ne biram mesto da kažem nešto drugačije. Hrvatska je bila veliki favorit u Beogradu, i ovde je. To je realnost. Ono što su momci više izneli na psihološkom planu je bilo iznad njihovih granica, utakmica je 55 minuta bila u egalu. Moramo da ostanemo fokusirani. Momci su pobedili sebe. Nisu imali oscilacije, bili su fokusirani na poštovanje lopte. Uvek želim pobedu, ali s obzirom na protivnika, nerešeno protiv Hrvatske je velika stvar. Držaćemo se našeg puta da želimo da pokažemo zube svima, sportski, viteški. Očekujemo veliki pritisak. Sve ono što se bocka i potpaljuje, nas to na terenu ne interesuje. Кada izađemo na teren, naš fokus će biti samo na terenu", rekao je selektor Srbije Nenad Peruničić.