EYOF: Ivana Ilić na 200m i Tomislav Isailović u skoku u vis obezbedili nastup u finalima

NA KORAK DO MEDALJE

U individualnim sportovima su trećeg takmičarskog dana EYOF-a su nastupili plivači, atletičari i džudisti.

Ivana Ilić je u trci na 200m rezultatom 24.58 obezbedila nastup u finalu ove discipline, kao i Tomislav Isailović, koji je posle bronze u skoku u dalj, nastupio u skoku u vis i sa 1.99m obezbedio plasman u finale. Stefan Kaljuš je u trci na 200m zauzeo 11. mesto u konačnom plasmanu. Plivačice Jana Marković i Tanja Popović su se takmičile u disciplini 200m slobodim stilom. Jana Marković je trku završila na 31. mestu, dok je Tanja Popović vremenom 2:04.98 obezbedila nastup u polufinalu koje je završila na 16. mestu u konačnom plasmanu. Sara Svorcan je u disciplini 100m delfin zauzela 31. mesto, dok je ženska štafeta 4x100m slobodnim stilom u konačnom plasmanu zauzela 8. mesto vremenom 3:53.86 Džudisti su nastupili u težinskim kategorijama do 50 i do 60kg.

Ivan Leđanski je u kategoriji do 50kg poražen od Izraelca Shulmana, dok je Mihajlo Stošić izvojevao pobedu u prvoj borbi protiv Fracuza Massona, ali je u drugom kolu od njega bio bolji Ukrajinac Kazimirov. Košarkaška reprezentacija nastavila da niže pobede. U trećoj utakmici je ostvarena i treća pobeda, ovaj put protiv reprezentacije Francuske sa 90:45. Rukometaši su izvojevali pobedu nad reprentacijom Azerbejdžana ubedljivim rezultatom 39-9.