KRAGUJEVČANKAMA JESENJA ZNAMENJA: Rukometašice Radničkog pobedom nad Topličaninom overile prvo mesto

SUPER B LIGA

Rukometašice Radničkog iz Kragujevca su u okviru 10. kola Super B lige za žene savladale ekipu Topličanina iz Prokuplja rezultatom 29:23 (15:14) i tako kolo pred kraj obezbedile titulu jesenjeg prvaka.

S obzirom na to da je rukomet u Šumadiji gotovo ugašen pre nekoliko godina, ovo je istorijski uspeh Radničkog.

Meč je obilovao preokretima.

Nikako Kragujevčanke nisu mogle da nađu rešenje za brzu igru gostujućih rukometašica, a posebno fenomenalnunu i raspucanu Olju Nikolić, pa je već u devetom minutu bilo 4:8.

Pojačanom agresivnošću u odbrani i ulaskom Jelene Pojužine pred gol, Kragujevčanke počinju da krckaju prednost Topličanina i u 14. minutu pogotkom Bjelakove dolaze do izjednačenja (9:9) i polako preuzimaju konce igre u svoje ruke.

Gošće se nisu lako dale i na veliki odmor se odlazi minimalnim vođstvom domaćina 15:14.

Tek u drugom poluvremenu Kragujevčanke su slomile otpor i došle do pobede od 29:23.

U redovima Radničkog najefikasnija je bila Ksenija Petrović sa sedam pogodaka, dok je Teodora Veličković dodala šest, a kod gošći se golgeterski istakla Olja Nikolić sa 12 postignutih golova.

Teodora Veličković je proglašena igračicom utakmice.

(Kurir.rs/D.A. Foto: RKR-Kurir)