BRUKANJU RUKOMETAŠA JE DOŠAO KRAJ: Hrvatska PREJAKA za Orlove! Srbi se vraćaju kući

NAŠI BEZ BODA

Rukometaši Srbije izgubili su od Hrvatske 21:24 (10:8) u Gracu u trećem, poslednjem kolu Grupe A na Evropskom prvenstvu.

"Orlovi" su takmičenje završili na poslednjem mestu u grupi, bez ijednog boda!

Podsetimo, pre Hrvata, izabranike selektora Nenada Peruničića savladali su i Belorusija i Crna Gora.

"Kauboji" imaju maksimalan učinak (šest bodova), pa u sledeću fazu takmičenja prenose dva boda. Sa njima dalje idu i Belorusi, jer su u direktnom okršaju za drugo mesto bili bolji od Crne Gore.

Večerašnji duel između Srbije i Hrvatske nije imao takmičarski značaj, jer je sve prethodno bilo poznato. Međutim, i jednima i drugima je bilo stalo da pobede. "Orlovima" da se časno oproste od Graca i kontinentalnog šampionata, a "kaubojima" da dokažu da su bolji od "komšija".

Peruničićevi izabranici su u većem delu meča igrali hrabro, čak i pametno, na momente i atraktivno. Hrvatski selektor Lino Červar nije štedeo najbolje igrače, ali su naši rukometaši više od 40 minuta parirali jednoj od najboljih selekcija sveta.

Dugo su "orlovi" čuvali dva gola prednosti, a onda se njihova igra odjednom raspala. Počeli su da srljaju i nižu greške, a Hrvati to ne praštaju.

U 42. minutu je Srbija vodila 14:12, a u narednih devet minuta "kauboji" su napravili 9:1 i stigli do 21:15! To je bio kraj nadanja "orlova" da mogu do iznenađenja i makar časnog oproštaja od Evropskog prvenstva.

Kukić i Radivojević su sa po četiri pogotka bili najefikasniji kod Srbije, a kod Hrvata su po pet golova dali Duvnjak i Stepančić.

Pre sedam godina Srbija je bila vicešampion Evrope, a sada je doživela totalni debakl!

KRAJ - 21:24!

59. minut - 20:24 - Kukić precizan iz daljine.

58. minut - 19:24 - "Kauboji" ponovo prave veliku razliku.

57. minut - 19:23 - Neverovatno, Hrvati daju dva gola sa igračem manje.

56. minut - 19:22 - Cindrić stralac sa igračem manje.

55. minut - 19:21 - Vanja Ilić pogađa iz sedmerca.

54. minut - 18:21 - Radivojević pogađa praznu mrežu sa skoro celog terena!

53. minut - 17:21 - Naši rukometaši postižu dva uzastopna gola.

51. minut - 15:21 - Drugi put uzastopno Hrvati pogađaju praznu mrežu. "Kauboji" su napravili 9:1.

50. minut - 15:20 - Totalni raspad sistema kod "orlova". Karačić povećava na "plus pet".

50. minut - 15:19 - Gol Karačića i isključenje Pušice u istom trenutku.

48. minut - 15:18 - Prvi pogodak Šipića.

47. minut - 15:17 - Radivojević precizan iz sedmerca.

46. minut - 14:17 - Još jedna greška naših rukometaša, još jedna kontra Hrvata i ponovo gol.

45. minut - Peruničić je tražio tajm-aut. Srpski selektor zahteva od igrača da smire igru.

45. minut - 14:16 - Još jedna kontra Hrvata i gol Mandića. "Kauboji" su napravili seriju 4:0.

45. minut - 14:15 - Velika greška Pušice, Duvnjak je presekao loptu i dao gol. Preokret "kauboja".

"Orlovi" su uputili 28 šuteva, a Šego je imao 14 odbrana!

43. minut - 14:14 - Duvnjak za novo izjednačenje.

42. minut - 14:13 - Stepančić postiže gol posle "cepelina".

42. minut - 14:12 - Treći gol Nikolića posle sjajne akcije. "Orlovi" ponovo imaju "plus dva".

39. minut - 13:12 - Konačno pogodak sa pozicije desnog beka - Crnoglavac.

37. minut - 12:12 - "Kauboji" dolaze do izjednačenja golom Horvata iz sedmerca.

35. minut - 12:11 - Hrvati koriste dalekometnu paljbu, sada je precizan bio Duvnjak.

34. minut - 12:10 - Nikolić vraća Srbiju na "plus dva".

34. minut - 11:10 - Stepančić je opalio kao iz topa i pogodio.

33. minut - 11:9 - Vanja Ilić sa krila u situaciji kada Srbija ima igrača više.

31. minut - 10:9 - Cindrić koristi igrača više na početku drugog poluvremena.

I Srbija ima podršku s tribina

Kraj prvog poluvremena - 10:8!

25. minut - 10:8 - Sjajan gol Đukića posle "cepelina"! Srbija ima dva gola prednosti.

23. minut - 9:8 - Vodi Srbija! Gol Mošića.

22. minut - 8:8 - Pešić sa pozicije pivota za izjednačenje.

21. minut - 7:8 - Stepančić trese mrežu Srbije, ali odmah je na drugoj strani uzvratio Vanja Ilić.

19. minut - 6:7 - Horvat sa sedam metara lobuje Cuparu.

18. minut - 6:6 - Kukić iz sedmerca za izjednačenje!

17. minut - 5:6 - I Kukić se upisuje u strelce.

16. minut - 4:6 - Dobra akcija Hrvata, Musa pogađa sa linije.

15. minut - 4:5 - Ponovo Pušica pogađa iz daljine.

14. minut - 3:5 - Prvi put Srbija ima igrača više, isključen je Mamić. Nedugo zatim "orlovi" su dobili i sedmerac, koji Nemanja Ilić nije realizovao. Golman Šego čini čuda.

12. minut - 3:5 - Pušica trese mrežu udarcem sa devet metara.

11. minut - 2:5 - Kontra u kojoj Duvnjak nije propustio zicer. "Kauboji" su u seriji 3:0.

9. minut - 2:4 - Stepančić kao iz topa.

8. minut - 2:3 - Strelac Karačić! Isključen je Pušica zbog udaranja u predelu lica, uprkos tome naši rukometaši su imali kontru, radivojević je promašio zicer, pa je u "rekontri" Karačić kaznio "orlove".

7. minut - 2:2 - Radivojević precizan s krila.

6. minut - 1:2 - Silovit šut Stepančića.

6. minut - 1:1 - Nikolić je prvi strelac za Srbiju. Prošlo je više od pet minuta dok se mreža Šega nije zatresla.

1. minut - 0:1 - Mandić s krila za prvi gol na meču.

Intoniranje himne "Bože pravde"

Hrvatska ima mnogo veću podršku s tribina

"Orlovi" su posle poraza od Belorusije (30:35) i Crne Gore (21:22) ostali bez šansi za plasman u narednu rundu, dok su Hrvati overili ne samo prolaz dalje, već sigurno prenose dva boda, jer su savladali oba prethodna rivala.

Ipak, jasno je da motiva neće nedostajati ni "orlovima" ni "kaubojima". Nađi rukometaši žele da spasu čast u duelu sa najjačim rivalom u grupi.

"Mi predstavljamo svoju zemlju i moramo do kraja da igramo na najpošteniji mogući način. To je njihova obaveza kao reprezentativaca. U odnosu na protivnika biramo i igrače. Probaću da ih dignem da protiv Hrvatske odigramo najbolje što možemo", rekao je selektor Nenad Peruničić.

Hrvati večeras igraju bez Marina Marića, koji oseća bolove u leđima.

Selektor Lino Červar najavio je da će ukazati šansu debitantima, a pritom se nada svojoj 150. pobedi sa "kaubojima".

Srbija i Hrvatska igrale su i u istoj grupi u kvalifikacijama za ovo evropsko prvenstvo. "Kauboji" su kao domaćini slavili 27:23, dok u Beogradu nije bilo pobednika - 25:25.