BIO JE PRVAK EVROPE I SVETA SA ŠPANIJOM, A SADA KAŽE: Bronza sa Jugoslavijom najbolji osećaj!

dosta je

Arpad Šterbik, jedan od najboljih golmana u istoriji rukometa, koji je počeo karijeru u Jugoviću iz Kaća, debitovao je sa 19 godina na Svetskom prvenstvu u Egiptu kada su reprezentativci Jugoslavije osvojili bronzanu medalju.

"Teško mi je da izaberem najbolji trenutak u karijeri, pa ću one u kojima sam se najbolje osećao. To je bilo kada sam osvojio prvi put Ligu šampiona sa Sijudad Realom, sanjao sam o tome i bilo je nezaboravno. Još jedan momenat je bilo Svetsko prvenstvo sa Jugoslavijom", rekao je Šterbik.

Tadašnji tim Jugoslavije činili su asovi poput Peruničića, Škrbića, Maksića, Jovanovića, Nikolića...

"Selektor Živković mi je pružio priliku sa 19 godina. Branio sam pred 25.000 ljudi protiv Nemačke u četvrtfinalu. Ponosan sam na tu bronzu iz više razloga", rekao je Šterbik, član tima koji je u borbi za treće mesto savladao baš Španiju.

Prethodno je u nokaut fazi bila bolja od Hrvatske, Nemačke, a izgubila je od Švedske u polufinalu.

Šterbik je 2005. proglašen rukometašem godine, a potom je nezadovoljan sistemom u srpskom rukometu odlučio da brani za Španiju, sa kojom je postao prvak Evrope i sveta, uz još dve medalje sa velikih takmičenja.