PRVA POBEDI U KARIJERI NA ČUVENOJ STAZI: Gasli pobedio u trci za Veliku nagradu Italije u Monci!

formula 1

Vozač ekipe Alfa Tauri Pjer Gasli pobedio je danas u trci Formule 1 za Veliku nagradu Italije u Monci i ostvario prvu pobedu u karijeri.

Gasli je u izuzetno uzbudljvoj trci u poslednjem krugu odbio napade Karlosa Sainca iz Meklarena i postao 109. pobednik trke Formule 1.

Treće mesto zauzeo je Lens Strol iz Rejsing Pointa.

Četvrto mesto zauzeo je Lando Noris iz Meklarena, peti je bio Valteri Botas iz Mercedesa, a šesto mesto zauzeo je Danijel Rikardo iz Renoa. Sedmi je bio Luis Hamilton iz Mercedesa, a osvojio je i dodatni bod za najbrži krug trke. ; Vozač Renoa Esteban Okon zauzeo je osmo mesto, deveti je bio Danil Kvjat iz Alfa Taurija, a 10. mesto zauzeo je Serhio Peres iz Rejsing Pointa.

Trka je u 27. krugu bila prekinuta nakon što je vozač Ferarija Šarl Lekler udario u zaštitnu ogradu.

Trku je obeležila i velika greška Mercedesa, koji je pozvao Hamiltona u boks, iako je ulaz u boks bio zatvoren za vreme bezbednosnog vozila na stazi. Hamilton je tada bio vodeći, ali je posle kazne od 10 sekundi kreni-stani pao na poslednje mesto.

Naredna trka vozi se Velika nagrada Toskane u Muđelu.