SRBIJA PRED ELIMINACIJOM: Naše devojke posle prave DRAME izgubile od Hrvatske! Mađarska poslednja NADA!

ep u rukometu

Rukometašice Srbije poražene su od Hrvatske rezultatom 24:25, u 3. kolu grupne faze Evropskog prvenstva i našle se na korak od eliminacije sa takmičenja.

Srbija i dalje ima šansu da prođe u drugu fazu, u slučaju da Mađarska večeras od 20.30 pobedi Holandiju ili odigra nerešeno.

Najefikasnija u ekipi Srbije bila je Katarina Krpež Šlezak sa pet golova, a Jelena Lavko i Jovana Stoiljković postigle su po četiri. Po tri pogotka postigle su Jelena Trifunović, Sladjana Pop-Lazić i Kristina Liščević.

U ekipi Hrvatske najefikasnija je bila Dora Krsnik sa šest pogodaka, pet golova postigla je Ćamila Mičijević, a Larisa Kalaus četiri gola.

U prvom poluvremenu igralo se gol za gol sve dok Hrvatska nije stekla dva gola prednosti, 6:4. Srbija je posle toga uspela da izjednači, a golovima Krpež Šlezak i Lavko povede sa 13:9.

Srpske rukometašice su posle toga stale, dozvolile su Hrvatskoj seriju 4:0, pa je poluvreme završeno nerešeno 14:14.

Hrvatska je nešto bolje počela drugo poluvreme (18:16), ali je Srbija uspela da preokrene i povede sa 20:19 golom Pop-Lazić, dok je dva razlike, 23:21 stekla posle pogotka Trifunović.

Hrvatska je uspela da izjednači na 23:23, a zatim i povede sa dva razlike, nakon što je iskoristila lošu igru Srbije u napadu koja nije mogla da postigne gol 13 minuta, sve dok mrežu nije zatresla Pop-Lazić za 24:25.

Hrvatska je prošla u drugu fazu pošto je ostvarila sve tri pobede, a Srbija ima pobedu i dva poraza.

TOK MEČA :

DRUGO POLUVREME:

60. minut - Srbija nije iskoristila poslednji napad i sad zavisi od utakmice Mađarska- Holandija, ukoliko Holanđanke trijumfuju Srpkinje idu kući

58. minut - 24: 25, Srbija koristi igrača više, Lazić pogađa

55. minut 23:24 , Mićijević prekida minute bez pogodaka Hrvatice opet vode

53. minut Velika bitka teško se postižu golovi

49. minut 23:23, Liščević je promašila sedmerac, potom igrač više za Hrvatice i izjednačenje.

45. minut 23:21, Srbija ponovo ima dva gola prednosti

42. minut 21:21, opet Liščević Srbija vodi, ali Kalauz uspeva da izjednači

38. minut. 18:19, Sjajna akcija i pogodak Kristine Liščević

35. minut 16:18, Ana Debelić donosi Hrvaticama dva gola prednosti

31. minut 15:15, obe ekipe iskoristile prvi napad u drugom poluvremenu

1 / 3 Foto: Printskrin

PRVO POLUVREME:

30. minut 14:14, tajm aut nije pomogao, Hrvatska koristi greške Srbije i postiže još dva gola

29. minut 14:12, Hrvatice postižu dva gola i smanjuju na -2, Obradović reagovao tajm-autom

27. minut 14:10, Trifunović pogađa sa sedam metara

24. minut 13:9, Radosavljević sa igračem višem, plus 4 za Srbiju

22. minut 11:9, Krpež postiže dva pogotka , Srbija put ima dva gola prednosti

19. minut 9:9, Sjajan pogodak Jelene Lavko

17. minut 8:9, Prkačin opet dovodi Hrvatice u vođstvo

15. minut 7:8, pogađa Liščević za naše devojke

12. minut. Promašeni sedmerci na obe strane, odlične intervencije oba golmana.

9. minut 4:6, Mićijević, Hrvatska prvi put ima dva gola prednosti

5. minut 3:3, Krsnik iz sedmerca, Lavko odmah uzvraća za Srbiju

2. minut. 1:1, Stojiljković pogađa za Srbiju, a Resovec donosi izjednačenje Hrvaticama

1. minut - Utakmica je počela

Srbija je u 1. kolu savldala Holandiju nakon herojskog preokreta rezultatom 29:25, a u drugom ubedljivo poražena od Mađarske 26:38

Najbolja varijanta za Srbiju je pobeda nad Hrvaticama i pobeda Holandije nad Mađarskom. U tom slučaju naše devojke bi sa četiri boda prošle u drugu fazu.

Najgora opcija za naše devojke je poraz od Hrvatica i pobeda Holandije jer bi onda u krugu sa Holandijom i Mađarskom zbog najslabije gol razlike zauzele poslednje mesto i završile takmičenje.

Selektor ženske rukometne reprezentacije Srbije Ljubomir Obradović rekao je u najavi meča da je uoči utakmice sa Hrvatskom, optimista po pitanju prolaska u drugi krug Evropskog prvenstva u Danskoj.

"Nismo mi daleko od ovih evropskih ekipa, pokazalo se više puta da moje devojke moraju da budu koncetrisane i da imaju želju koja nas je krasila u Japanu. Moramo da budemo optimisti, sve je otvoreno, možemo dalje sa četiri boda, tri, dva, a možemo i kući. Zavisi i od druge utakmice Holandije i Mađarske", rekao je Obradović i nastavio:

"Devojke imaju vremena da se odmore, praktično dva dana, da dodju sebi fizički i psihički. Bio sam svestan da je teško dobiti i drugu utakmicu. Jelena Agbaba i Jovana Milojević su došle iz karantina, Agbaba direktno. Dao sam im šansu da osete igru, dvoranu. Insistirao sam na napadu sa sedam igračica, da bi što više igrale", naveo je selektor

U Grupi C Hrvatska ima obe pobede, Mađarska i Srbija po pobedu i poraz, a Holandija je pretrpela dva poraza.

"Nije ništa izgubljeno i dalje sve zavisi od nas, sve kombinacije su otvorene. Bili smo u plusu, ali posle ovog poraza od Mađarske se sve promenilo. Pričali su svi da je Hrvatska autsajder, a govorio sam da nije. To je odlično ukomponovana ekipa, biće jako teška utakmica. Šoštarić je dugo sa njima, to je sve jedan klub, pojačan sa Katarinom Ježić i Ćamilom Mičijević, borbene su jako", rekao je Obradović.