Milica Mandić osvojila zlatnu medalju!

Kakva radost

Sjajna Milica Mandić donela Srbiji treću medalju na Olimpijskim igrama u Londonu osvojivši zlato u tekvondu
1 / 4

LONDON - U Milice, u Milice, zlatne trepavice!

Nakon bronze Andrije Zlatića (28. jula), srebra Ivane Maksimović (4. avgusta), Srbija je i do treće medalje došla u subotu.

Naciju je usrećila tekvondistkinja Milica Mandić, koja je u finalu protiv svetske i evropske šampionke, Francuskinje An-Karolan Graf osvojila zlato u kategoriji 67+ kilograma pobedivši sa 9:7.Pred ulazak finalistkinja na borilište Eksel arenom grmeli su taktovi hita grupe Kvin „We will rock you“, a dok je u Londonu trajala generalna proba današnjeg svečanog zatvaranja, vatromet se odvijao i unutra.Naša zemlja čekala je ovaj trenutak punih 12 godina, od trijumfa odbojkaša na olimpijskom turniru u Sidneju, kad je osvojeno poslednje zlato.- Neverovatan osećaj - bilo je prvo što je rekla Milica sa suzama radosnicama, nakon što je napravila počasni krug sa srpskom trobojkom, i dodala:- Isplatio se trud u poslednjih godinu dana i uopšte prethodnih 10 godina, koliko se bavim tekvondom. Bilo je mnogo teško kontrolisati emocije posle plasmana u finale. Imala sam jake protivnice, najteže mi je bilo u 2. kolu. Nadam se da se u Beogradu slavi i puca zbog mene. Ne znam šta ću sad da radim, ali verujte da ću znati da proslavim. Hvala porodici, treneru, svima koji su bili uz mene i celoj Srbiji.Za razliku od Pekinga pre četiri godine, kada su sve tri medalje osvojili muškarci (Čavić, Đoković i vaterpolisti), u Londonu su žene osvojile više trofeja, a priliku da „izjednače“ rezultat imaće vaterpolisti danas od 15.30 protiv Crne Gore.