RUSKINJE PREJAKE NA STARTU: Rukometašice Srbije poražene na startu puta ka Tokiju, ključni mečevi protiv Mađarske i Kazahstana

veliki izazov

Rukometašice Srbije porazom od Rusije 29:24 (17:13) su započele pohod ka Olimpijskim igrama na kvalifikacionom turniru u Đeru.

Naš tim je dobro igrao sve do poslednjih deset minuta prvog poluvremena, kada su Rusikinje počele da grade osetniju prednost, koja je nekoliko puta iznosila i pet golova. Izabranice selektora Obradovića su dobrom odbranom uspele da priđu na dva gola zastatka u 46. minutu, ali su Ruskinje uspele da odbiju taj napad i zabeleže uvodni trijumf.

Ovaj poraz ne znači ništa za naš tim, koji na putu ka Olimpijskim igrama mora u subotu i nedelju od 17.30 sqavladati Mađarsku i Kazahstan i plasirati se na Olimpijske igre.

Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Vjakireva sa sedam golova, dok je Managarova dala pet sve ih sedmeraca. Slađana Pop-Lazić sa pet i dve Jelene Lavko i Trifunović sa četiri pogotka predvodile su Srbiju.

U prvom meču grupe u Đeru, Mađarska je ubedljivo savladala Kazahstan 46:19.

Drugo poluvreme

60. minut 24:29 - Kraj utakmice

58. minut 24:27 - Ruskinje sada troše vreme, bitan je svaki gol

52. minut 21:25 - Ruskinje odbijaju napad našeg tima

47. minut 21:22 - Sjajna akcija i gol Pop - Lazić

44. minut 20:21 - Trifunović sa sedam metara

43. minut 19:21 - Srbija je zaigrala mnogo bolje i prišla na dva gola razlike. Odbrana nam je čvrsta, a u napadu igramo sa sedam igračica, ostavljamo prazan gol

34. minut 14:19 - Rusija opet ima pet poena prednost, jer smo u poslednja dva napada, promašili dva zicera

32. minut 14:17 - Postižemo gol sa igračem manje

30. minut 13:17 - U poslednjih deset minuta prvog poluvremena Rusija je uspela da stekne prednost sa kojom odlazi na odmor

28. minut 11:15 - Rusija je imala i pet poena prednosti

24. minut 10:13 - Podrobnikova donosi Ruskinjama tri gola prednosti

22. minut 10:11 - Iako drugi put imamo igrača manje Rusija ima mnimalnu prednost. Risović ima četiri odbrane do sada

16. minut 8:7 - Srbija uspeva da drži korak sa Ruskinjama, iako smo do sada promašili dva zicera

10. minut 3:3 - Prvo izjednačeje donosi Krpež Sležak

8. minut 2:3 - Postigli amo gol sa igračem više

2. minut 1:2 - Prvi gol za Srbiju postigla je Jovana Stojiljković

Prvo poluvreme

Ekipa selektora Ljubomira Obradovića neće imati lak posao pošto se na otvaranju takmičenja susreće sa aktuelnim olimpijskim šampionkama.

Pred dolazak u Đer rukometašice su testirane i sve su bile negativne na koronavirus, a nakon Rusije, očekuju ih mečevi sa domaćom Mađarskom (subota 17.30) i Kazahstanom (nedelja 17.30).

Dve najbolje reprezentacije na turniru u "Audi areni" overiće vizu za Tokio.